Linkedin’e Yeni Başlayanlar İçin Öneriler

yorumsuz
996 views

Teknolojinin hızla ilerlemesi nedeni ile artık iş arayanlar ve yeni bir iş kurmak isteyenler birebir görüşmeler yapmak yerine internet üzerinden iş arayışlarına giriyorlar. Bu iş arayışlarının yapıldığı yerlerden bir tanesi de sosyal medya siteleridir. Binlerce kişinin kullandığı sosyal medya mecralarında iş bulmak daha kolay bir hale gelirken; en fazla tercih edilen iş bulma sitesi de ’dir. ’de kolayca iş bulmak için yapmanız gerekenleri sıraladık.

Linkedin’de Kolay İş Bulmanın Yolları

 

  • Linkedin Profilinizi Boş Bırakmayın

Linkedin 1

Birçok sosyal medya sitesinde nasıl ki; daha kolay arkadaş bulmanız için profilinizi doldurmanız öneriliyorsa; Linkedin sosyal medya sitesinde de profilinizi boş bırakmayarak daha kısa süre içerisinde iş bulabilirsiniz.

Tavsiye yazı:  Raymond Samuel TomlinsonE-postanın ve “@” İşaretinin Mucidi Hayatını Kaybetti

 

Linkedin 3

Linkedin profiliniz siz hesabınızı açtıktan kısa bir süre sonra Google ve Yandex gibi arama motorlarında indexlenir. Bu indexin size yararlı bir şekilde geri dönüş sağlaması için profilinizde işinizi ve aynı zamanda da sizi tanımlayan, yapacağınız iş hakkında bilgiler veren anahtar kelimeler kullanın.

  • Linkedin Profilinizde Projelerinizi Göstermeye Üşenmeyin

Linkedin 2

Yüz yüze yapılan iş görüşmelerinde nasıl ki; kılık kıyafetiniz de büyük önem taşıyorsa; sosyal medya sitesinden yapılan iş başvurularında da hesabınızın kıyafeti önem taşır. Bu konuda sizlere kolaylık sağlayan Linkedin; projelerinizi gösterebileceğiniz link ekleme bölümü koymuş. Siz de koyulan bu link alanını boş bırakmayın.

Tavsiye yazı: skimming kredi kartı kopyalama ATM’lerden işlem yaparken dikkat edin!

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 24 Mart 2016

Etiketler: , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort