Bordo Ruj ile Uyumlu Göz Makyajı

yorumsuz
583 views

Kış ve sonbahar sezonlarının vazgeçilmezi haline gelen yaz akşamlarında da sıkça tercih edilmeye başladı. Bordo renk olarak koyu kırmızıya veya mürdüme benzeyen koyu tonlarda bir renktir. Çarpıcı ve görkemli bir görünüş ortaya çıkaran , kullananları daha kadınsı kılmakta ve daha kolay fark edilmesini sağlamaktadır. Peki, için en uygun göz makyajı nasıl olması gerekir?

Bordo Ruj ile Uyumlu Göz Makyajı

Bordo ruju taşıyabilmek olabildiğince güçtür. Gerek giyim tarzı gerek saç modelinden tutunda allığa, göz makyajına kadar birçok şeye uyum sağlaması gerekecektir. Aksi halde özen gösterilmeyen bir görünüşe sahip olmak kaçınılmaz olacaktır. Bordo ruj genel olarak sarışın veya beyaz tenli kadınlar için daha idealdir. Esmer tenli kadınlar içinse bordo renk yerine bu renge yakın olan vişneçürüğü tonları tercih edilebilir. Bordo ruj olabildiğince çarpıcı ve dikkat çekici olduğundan yapılacak göz makyajının daha gösterişsiz ve hafif tonlarda olması tercih edilir. Çok fazla koyu siyah bir makyaj veya değişik ve canlı renkli farlar ile süslenmiş gözler bu ruja uyum sağlamayacaktır. Bunun yerine ince bir eyeliner çekmek veya maskara ile uzun kirpikler yaratmak kâfi olacaktır. Fakat eğer ki gözaltı şişlikleri veya morlukları var ise bu kısımlara kapatıcılar sürülebilir. Çünkü bordo makyaj yüzü daha çok ön plana çıkaracak ve bu da yüzde ki kusurların daha çabuk fark edilmesine neden olacaktır. Böyle bir durumun oluşmaması için göz etrafında problemler yaşayan kişilerin ten rengiyle uyumlu fondöten, pudra veya kapatıcılar kullanarak pürüzsüz ve daha canlı bir görünüş yakalamaları tavsiye edilir. Fakat burada yine aşırı parlayan fazla beyaz göz kapatıcıları itici bir görünüşe neden olacaktır. Ten rengiyle uyumlu sade kapatıcılar kâfidir. Ardından ince bir kalem veya bir rimelle gür ve uzun kirpikler ile çekici bakışlar ortaya çıkarılabilir.

Bordo ruj istenilen iddialı görünüşü hemen aksettireceği için kullanılan allığında mümkün olduğunca silik ve natürel durması mühimdir. Bunun yerine kaşları kalın ve belirgin kılmak daha çarpıcı ve natürel bakışlar için ideal olacaktır.

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 9 Mart 2016

Etiketler: , , , , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort