2016 Yaz Makyaj Modası

yorumsuz
852 views

Yaz aylarının gelmeye başlaması birçok bayanı da telaşa düşürdü. Yeni mevsim ve yeni sezon demek; gerek bakım, gerek kıyafet, gerekse de makyaj konusunda birçok yeniliğin de arkasından eşlik ettiği anlamını taşıyor. Bu nedenle de bayanların son zamanlarda en sık sorduğu sorular arasında yer almaktadır. Yaza hazırlanan bayanlar için trend makyaj önerileri yazımızda olmaktadır.

2016 Yaz Makyajı Modası Hakkında İpuçları

 

  • 2016 Yaz Makyajında Oyuncak Bebek Kirpik Modası

kirpik

Daha önceki senelerde çok fazla şahit olmadığımız oyuncak bebek kirpik modası bu senenin yaz makyajına damga vuracak gibi duruyor. Kesinlikle çok farklı ve trend duran bu kirpikler sayesinde makyajınızda kirpikler ön planda olacak.

  • 2016 Yaz Makyajında Mavi Gölge Modası

mavi gölge

Göz makyajı adı altında trend olan mavi gölgelere en başta birçok kişiye çılgınca ve inanılmaz gelse de hem farklı, hem de cool bir görüntüyü gözlerine vermesi ile dikkat çekmeyi başarıyor. Mavi gölge modası ülkemizde henüz alışılamasa da Avrupa ülkeleri ve ABD kapsamında sokakta birçok mavi gölgeli bayana rastlamaktayız.

  • 2016 Yaz Makyajında Çil Modası

çil

Eskiye dönüş yaşadığımız bu sene çiller yeniden moda olmuş durumda. Cildinizde çil yoksa makyaj tüyoları ile cildinize çil koymanız mümkün olmaktadır. Yaz makyajı yapan bayanlar trend olmak istiyorlarsa yüzlerine aşırıya kaçmayacak şekilde çil eklemesini makyaj ile yapabilirler.

İşte 6 adımda basit ama şık sahte çil yapma rehberi;

1- Öncelikle temelimizin sağlam olması gerekiyor – yani güzelce temizlenmiş ve nemlendirilmiş bir ten ile. Açık renkte bir nemlendirici ya da ince bir bronzlaştırıcı kremi yüzünüzün tamamına yedirerek sürün. Sonuç hafif, parlak ve canlı bir görünüş olmalı.

2- Bir karıştırma fırçasının ucunu özenli bir biçimde cildinizden çok az daha koyu renkte olan bir makyaj altı kremine batırın. Göz kapaklarınızı kapatın ve fırçayı alnınızın alt kısmı, burun köprünüz ve yanaklarınız boyunca dolaştırın. Makyaj altı kreminizde hafif noktalanmalar olacaktır fakat şimdilik karıştırmaya başlamayın!

3- Sıradan bir göz kalemi alın (ya da seçenek olarak sıradan bir kulak temizleme çubuğunu kaş kremine batırarak kullanabilirsiniz) ve göz kalemini hafif bir şekilde cildinize uygulamaya başlayın. Fakat kalemi sadece cildinize nokta nokta vurmanın haricinde bu kez aynı zamanda kalemi döndürün. Bu biçimde daha koyu renkli makyaj altı kremi sürdüğünüz bölgelere arzu ettiğiniz kadar irili ufaklı nokta koyabilirsiniz.

4- Parmak uçlarınızı kullanarak her bir çile hafif bir şekilde bastırın. Parmak uçlarınızındaki sıcaklık sayesinde bu renkli noktacıklar cildinizde eriyecek ve oluşturduğunuz çillerin daha natürel gözükmesini sağlayacaktır. Bu aynı anda koyu renkteki makyaj altı kreminin de teninize yedirilmesinde yardımcı olacaktır.

5- Elmacık kemiğinizin tamamına değil de, yalnızca yanaklarınızda olacak biçimde canlı renklerde bir allık sürün. Bundan başka yanaklarınızdaki canlılığı biraz daha belirgin hale getirmek için portakal ya da şeftali tonlarında bir dudak parlatıcısı da uygulayabilirsiniz. Fakat pembe ve kahve renk tonlarından uzak durmaya çalışın. Biraz da maskara eklemek ise büsbütün şahsi zevkinize kalmış, isteğe bağlı bir tercih.

6- Son olarak makyaj sabitleyici sprey kullanarak yapmacık olduğu kadar şık görünen çillerinizi sabitleyin. Mümkün oldukça uzun süre bozulmadan kalmalarını istersiniz, değil mi?

 

  • 2016 Yaz Makyajında Tropikal Göz Makyajı Modası

tropikal göz makyajı

2016 yılındayken 1970’li yıllara geri döneceğimiz zamana geldik. Eskiden çok fazla kullanılan tropikal renkler yeniden makyajlarımızda kendisini göstermeye başladı. Göz makyajı yaparken far rengi olarak turkuaz gibi tropikal renkleri tercih etmeniz gerekiyor. 2016 yaz makyajı bizlere eski yılları geri getirdi, diyebiliriz.

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 21 Nisan 2016

Etiketler: , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort