Elmacık Kemiklerini Makyajla Belirginleştirin

yorumsuz
840 views

Yüzün ifadesini büsbütün farklılaştırma niteliğine sahip olan dolgun elmacık kemikleri, birçok bayanın elde etmeyi arzuladığı bir özelliktir. Daha canlı ve göze çarpan bir ifade kazanmasını sağlamak için birkaç makyaj hilesine başvurulabilir. Kısa süreli bir metot da olsa bu makyaj hilesi ile gün içinde elmacık kemikleri daha dolgun gözükecektir.

Elmacık Kemikleri Makyajla Nasıl Belirgin hale getirilir?

makyaj ile elmacık kemiklerini belirginleştirmek

 

  • Elmacık kemiklerini belirgin hale getirmek için gölgelendirme, renklendirme ve aydınlatmadan faydalanılabilir. İlk önce, elmacık kemiklerinin yüzünüzde ki yeri belirlenmelidir.
  • Elmacık kemiklerini makyaj yardımıyla belirgin kılmak için öncelikle mat tonlarda bronzer, fondöten veya pudra edinmek gerekir. Bu ürünlerden biri elmacık kemiğinin altındaki hat boyunca sürülür ve makyaj fırçası yardımıyla bu geçiş yumuşatılır. Burada özen gösterilmesi gereken nokta gölgeleme yaparken, elmacık kemiğinin üstüne veya alt kısmına taşırma yapmamaktır. Bunun için kesik uçlu fırça kullanılması mümkündür veya fırçanın üstüne parmaklar ile bastırılarak fırçaya sivri bir şekil verilebilir..

 

Elmacık kemiklerini belirgin hale getirmek

 

  • Gölgelendirme yapıldıktan sonra allık, elmacık kemiklerinin üstüne, en göze çarpan noktadan şakaklara doğru yatay biçimde uygulanır. Yine bir fırça yardımıyla gölgeleme ile allığın birleştiği nokta dağıtılır. Yanakların canlı gözükmesi için makyaja uygun tonlarda allık kullanılması gerekir.

 

elmacık kemikleri

 

  • Son olarak aydınlatıcı elmacık kemiklerinin en üst tarafına sürülür. Natürel bir görünüş elde etmek için fırça yardımıyla ufak dokunuşlar yaparak aydınlatıcı dağıtılır.
  • Gölgelendirme,aydınlatma ve renklendirme işleminden sonra natürel bir görünüş elde etmek için renkler yumuşatılmalıdır.

 

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 20 Nisan 2016


Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort