Gelin Makyajı Nasıl Yapılır

yorumsuz
1.008 views

Her genç kızın hayali bir olmaktadır. olma vakti geldiğinde ise; her gelinde büyük bir heyecan olur. Bu heyecanlardan bir tanesi de konusunda karar vermektir. makyajı çok önemli bir konudur, bunun temel sebebi de gelinin güzel görünmesi gerektiğidir. ile makyajın uyumlu olması gerekiyor. ile makyajın tonu yakalanması gerekir.

Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

  • Gelin Makyajından Önce Cilt Bakımı Yapılmalı

Gelin Makyajı Yapmak 4

Gözeneklerin açılarak cildin hava alması için gelin makyajından önce cilt bakımının yapılması gerekir. Cilt yapımı yapılarak sivilceler kurtulur ve ciltte meydana gelen kızarıklıklar da yok olur. Böylece makyaj da pürüzsüzlük ilkesi sağlanma konusunda destek alınır.

  • Gelin Makyajı Dayanıklı Olmalıdır

Gelin Makyajı Yapmak 3

gecesi çok stresli ve sıcak bir atmosfer olacağından dolayı gelin makyajının akmaması gerekmektedir. Eğer makyaj akarsa tüm konsepti zarar görür. Gelin makyajının akmaması için makyajın profesyonel kişiler tarafından yapılması ve dayanıklı olması şarttır. Özellikle de selamlaşmalar sırasında makyaj sabit bir şekilde kalmalıdır.

  • Gelin Makyajından Önce Prova Yapılmalıdır

Gelin Makyajı Yapmak 2

Gelinlik seçiminin ardından makyaj uzmanına gidilerek makyaj provası yapılması gerekir. Böylece daha uzun bir süreç içerisinde hem gelinliğe uygun bir makyaj yapılır, hem de gelin adayının fikri daha net bir şekilde alınır. Asıl gelin makyajı yapma zamanı geldiğinde ise; herhangi bir büyük sorun yaşanmaz.

  • Gelin Makyajı Malzemeleri Suya Dayanıklı Olmalıdır

Gelin Makyajı Yapmak

Gelin makyajı yapılma konusunda önemli olan bir diğer husus da; makyaj yapılırken kullanılan malzemelerin suya dayanıklı olmasıdır. Özellikle açık havada yapılan düğün konseptlerinde yağmur sürprizi ile karşılaşıldığı zaman makyajın akmaması büyük önem taşır. Bir de yaz aylarında yapılan düğünler için terleme konusuna özen gösterilmelidir.

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 27 Nisan 2016

Etiketler: , , , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort