Makyaj Fırçalarını Temizlemenin Pratik Yolları

yorumsuz
1.267 views

Sağlıklı ve hoş bir cilde sahip olmak için her gün düzenli olarak makyajımızı temizlemeliyiz. Aynı cildimiz gibi malzemelerinin ve fırçalarının da bakıma ve temizliğe gereksinimi vardır. Temizlenmeden uzun zaman kullanılan fırçaların üstünde yağ, ölü deri ve malzemesi kalıntıları toplanır. Bu durumda cildimizde sivilceler ve akneler oluşmasına sebep olur. hafta da minimum bir defa temizlemeliyiz.

Makyaj fırçalarını temizlemenin pratik yolları

Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir?

Cildimizin sağlığı için mühim olan makyaj fırçalarının temizliğini birkaç yöntemle sağlayabiliriz.

Bir kabın içini ılık su ile doldurun. Daha sonra içine birkaç damla şampuan damlatın. Makyaj fırçalarınızı temizlerken suyun fırçanın metal bölümü ile temas etmemesine özen gösterin. Metal bölümü su ile fazla temas ederse fırçanızın yapışkanın çözülmesine ve kısa ömürlü olmasına sebep olması mümkündür. Makyaj fırçalarını hafif dokunuşlarla kılları aşağı bakar biçimde bu suda yıkayın. Fırça büsbütün arındırıldıktan sonra ılık suda güzelce durulayın. Fırçanın büsbütün şampuanlı sudan arındığına emin olun. Daha sonra yumuşak hareketlerle fırçalarınızı kurulayın. Makyaj fırçalarınızı temizlemek için şampuan yerine, bakteri oluşmasını engelleyen sabunları veya bebek şampuanlarını da tercih edebilirsiniz.

Makyaj fırçalarını temizlemek ve arındırmak için uygulanabilecek diğer bir yöntem ise, bulaşık sabunu ve zeytinyağıdır. Ilık su dolu bir kabın içine az bir miktar bulaşık deterjanı ve aynı oranda zeytinyağını dökün. Peşinden fırçalarınızı bu sabunlu ve zeytinyağlı suyun içerisinde temizleyin. Bu işlemi uygularken fırça kıllarının aşağıya dönük olmasına dikkat edin. Zeytinyağı, fırçanızın içerisinde toplanan kirleri ve yağları temizleyip arındırmaya yardımcı olacaktır. Daha sonra fırçanızı ılık su ile birkaç kez durulayın. Zeytinyağı basit temizlenen bir ürün olmadığı için durulama işlemini birkaç kez tekrarlamak gerekir. Duruladığınız fırçanızı yine bir havlu veya kâğıt havlu sayesinde güzelce kurulayın. Makyaj fırçalarını kuruturken fön makinesi gibi yüksek sıcaklık veren metotlar kullanmayın. Aksi halde fırçanızın kılları yanabilir. Bundan başka fırçalarınızı çok iyi kurulasanız bile temizleme işleminden hemen sonra kullanmayın. Fırçanızda birazcık da olsa ıslaklık ya da nem kalırsa makyaj malzemesi ile temas ettiği zaman tekrardan kirlenecektir.

Fırçalarınızı temizlerken, için spesiyal olarak üretilmiş temizleme ürünlerini de kullanabilirsiniz.

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 24 Mayıs 2016

Etiketler: , , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort