Strobing Nasıl Yapılır?

yorumsuz
325 views

Son dönemlerde makyaj eğilimleri arasında yer almaya başlayan strobing, yüzü daha aydınlık gibi gösteren bir makyaj yöntemidir. Natürel bir kullanımından değişik olarak, yüzde bir ışık etkisi yaratır. Derinlik etkisi kazandıran strobing, cilde taze bir görünüş ve parlaklık vermesi yanında sıcak bir görünüş kazandırması açısından da seçilen makyaj yöntemleri arasında bulunur.

Strobingi genellikle kontür makyaj yönteminden ayıran özelliği ise vurgulama yönteminin gölgesiz, yalnızca bir aydınlatıcı ile yapılmasıdır. Bu sebeple genel olarak kullanılan araçlarda kontür tonlarından kaçınmak mühimdir.

?

  • Strobingte ilk olarak yapılması gereken ten türüne uygun araçların seçilmesidir. Özellikle yağlı ciltlerde uygulanacak ise daha dikkatli davranılması gerekir. Çünkü ten olduğundan daha parlak ve yağlı bir görünüş alabilir.

Strobing Nasıl Yapılır maybelline

  • Makyaja başlamadan önce yapılacak ilk işlem yüzü nemlendirmek ve arındırmaktır. Yumuşak bir yüz temizleyici ile ciltteki yağlar ve kirler arındırıldıktan sonra ten için gereken nemin kazanılması için nemlendirici uygulanır. Böylece cildin kuruması önlenir, daha natürel ve taze bir görünüş sağlanmış olur.
  • Nemlendiricinin ardından yüzdeki renk dağılımını dengeli duruma getirmek için BB krem, CC krem veya fondöten kullanılır. Fakat bu noktada özen gösterilecek konu fondötenin kalın bir katman yerine ince bir tabaka şeklinde uygulanmasıdır. Fondötenin fazla kullanımı halinde makyajda rahatsız edici bir biçimde göze çarpacağı için görünüşü negatif etkiler.
  • İsteğe bağlı olarak, eğer ten problemleri söz konusu ise; lekeleri yok etmek için kapatıcı uygulanabilir. Yalnızca ufak alanlarda uygulanabilecek kapatıcılar, daha natürel bir görünüş kazandırmak için ten tonuna uyum sağlayan kremler ile güzelce birbirine yedirilerek kullanılması mümkündür.
  • Bir sonraki işlemde elmacık kemikleri üstüne, kaş alt kısmına ve kaş üzerine, burnun köprüsüne ve çene merkezine, gözlerin iç köşelerine aydınlatıcı uygulamaktır. Yumuşak ve kabarık bir fırça yardımıyla dairesel yuvarlak hareketler ile aydınlatıcı eşit bir şekilde belirtilen bölgelere dağıtılır. Bu adımda özen gösterilmesi gereken nokta kuru veya normal cilde sahip bulunanlarda genel olarak sıvı aydınlatıcıların kullanımı tercih edilmesidir. Cildi yağlı olan kişilerin ise toz aydınlatıcıları tercih etmesi daha uygun olacaktır. Böylece ciltteki aydınlık etki çok daha uzun bir süre korunmuş olur.

Kaynak: nasillolay.com

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 10 Mart 2016

Etiketler: , , , , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort