Bebek Odası Dekorasyonunda Kullanabileceğiniz Aksesuarlar

yorumsuz
622 views

Bebek Odaları Dekorasyonu Gerçekleştirilirken Bu Esnada Kullanılması Gereken Aksesuarlar Ve Bunların Önemi
Bir bebek doğduğu ilk anlarda anne baba ile yatmaya alıştırılmadan, onlara ayrı bir oda yapılmalıdır. Bebek, uzun bir süre anne ve babası ile birlikte yatmaya alıştığı sürece de bu periyotla doğru orantılı olarak, kendisine ait olan odaya yerleşmesini oldukça zor sağlanmaktadır. Bu yüzdendir ki sizler de bebeğinizin sizler ile yatmasına alışmadan onlara bir oda yapmalısınız.

Bebek Odası Dekorasyonunda Kullanabileceğiniz Aksesuarlar

 

Bebek Odası Nasıl Dekore Edilmelidir?


Bebeğiniz için tasarlamak istediğiniz oda için göz önünde bulundurmanız gereken birtakım faktörler vardır. Bu faktörler arasında gözetilmesi gerekli olan en önemli faktör, bebeğin sağlığı olmaktadır. Bebeğinizin sağlığı için oda içerisinde tüylü halı, koltuk, örtü ve diğer aksesuarları kullanmaktan kaçının. Alerjik bünyeye sahip olan bebekler için ise ebeveynler, mutlaka çocuklarının alerjilerine uygun halı ve perde seçmelidirler.

Bebeğinizin yatağını odanın güneş ışığını en çok alan bölümüne yerleştirmeniz, bebeğinizin güneş ışığından da yararlanmasını sağlayarak özellikle bünyesindeki D vitamini depoları için son derece yararlı olacaktır.

Bebek odası seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus ise renk seçimidir. Bebek odasında çok koyu renkler seçmekten kaçınmalısınız, bebeğinizin fiziksel ve sosyal gelişimi için, açık renk kullanımı daha yararlı olup yaratıcılığı arttırdığı gibi, çocuğunuzun yaş ya da ay evrelerine uygun olarak sunacağınız oyuncaklar da odaya hem şık bir görünün kazandıracak hem de bunun da ötesinde, bebeğinizin yaratıcılığını tetikleyecektir.

 

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 16 Mart 2016

Etiketler: , , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort