Halıların Kaymaması İçin Neler Yapılabilir?

yorumsuz
6.655 views

Halılar evlerimizin en önemli parçalarındandır. Hem dekorasyon amaçlı olarak hem de zeminin çıplaklığından korunmak için halı kullanırız. Halı zemini daha yumuşak hale getirir. Zeminden gelen soğuğa karşı yalıtım sağlar. Halı önemli bir konfor getirir. Günümüzde evlerin zeminlerinde laminant parke ve seramik kullanımı oldukça artmıştır. Bu nedenle ev zeminleri daha kaygan bir hal almıştır. Bu gibi zeminler halıların da kaymasına neden oluyor. Özellikle çocuklu evlerde halıların kayması ciddi sıkıntılara neden olabiliyor. Halı kayması rahatsız edici bir durumdur. Dekorasyonun bozulmasına neden olduğu gibi ciddi yaralanmalara da neden olabilir. Halı kaymalarına karşı alabileceğimiz bazı pratik önlemler bulunmaktadır. Bu önlemleri uygulayarak halı kaymasından kurtulabilirsiniz.

  • Halı Kaymasını Önlemek İçin Silikon

Halı Kaymasını Önlemek İçin Silikon

Silikon kullanmak halı kaymaları için kesin sonuçtur. Yapı marketlerden silikon ve silikon tabancası elde edebilirsiniz. Halıyı ters çevirin ve halının köşelerine 10’ar gram kadar şerit halinde silikon uygulayın. Daha sonra halıyı ters çevirerek zemine yapıştırın. Bu sayede halı kaymasına kesin sonuç üretmiş olursunu. Silikon kurumadan halıyı hareket ettirmeyin. Bu yöntemin sıkıntısı halının yerini değiştirmede sıkıntı yaratmasıdır. Silikon kullanarak uygulayabileceğiniz bir başka yöntem daha vardır. Yine halıyı ters çevirerek aynı şekilde halının köşelerine silikon şeritleri yapın. Bu sefer halıyı zemine yapıştırmadan ters şekilde silikonların kurumasını bekleyin. Kuruyan silikonlar halıya yapışarak plastik bir zemin oluşturacaktır. Bu sayede halı kayması engellenir.

Tavsiye yazı:  Gardırop Temizliği Nasıl Yapılır?

  • Çift Taraflı Banlar ile Halı Kaymasına Son

Çift Taraflı Banlar ile Halı Kaymasına Son

Çift taraflı bantlar son yıllarda piyasaya çıkan ve birçok kullanım alanı bulunan bir malzemedir. Bu bantlar sayesinde halınızı zemine yapıştırabilirsiniz. Halınızı ters çevirin köşelere ve ortadaki bazı noktalara bantı yapıştırın. Daha sonra halıyı ters çevirerek bantların diğer taraflarını zemine yapıştırın. Silikon yöntemi kadar etkili olmasa da işinizi görecektir. Evdeki koli bantlarını yuvarlak şekile getirerek de elde edebilirsiniz. Bu bantı da aynı şekilde uygulayabilirsiniz.

  • Halı Kaydırmaz Kullanabilirsiniz

Halı Kaydırmaz

Marketlerde kolaylıkla bulabileceğinizi halı kaydırmazlar ile halı kaymalarını engelleyebilirsiniz. Bu ürünü az kullanarak kesin sonuç elde edemezsiniz. Halının hemen hemen tüm alt yüzeyinde kullanmanız gerekir.


Arama Terimleri:
loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 9 Nisan 2016

Etiketler: , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort