İkiz Kardeş Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri

yorumsuz
721 views

İkiz kardeşlere seçmek dünyanın en keyifli işidir. İki farklı insan, iki farklı dünyayı bir arada tutmadaki en önemli görev şüphesiz anne ve babaya düşüyor.

Öncelikle ikiz kardeşlerde yaş ve cinsiyet faktörü önemli bir yer tutuyor. İkizleriniz erkekse ve odanız küçükse alandan daha fazla yararlanmak için ranza tipleri uygun diyebiliriz. Çocuklarınızın isteğine göre gemi, uçak, araba şeklinde dekorasyonları yaptırabilirsiniz. Bu sayede odanın kullanım alanı artmakla beraber, çocuklarınıza oynaması için oyun alanı da kalmış olur.

İkiz Kardeş Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri

Çalışma masaları yine kullanımı kolay olacak şekilde iç içe geçen masalardan oluşabilir veya daha farklı tasarımlarla az yer kaplayacak mobilyalar yaptırabilirsiniz. İki erkek ya da kız kardeşin aynı odayı paylaşması durumunda ise ortaya çıkabilecek sürtüşmelerde yine en büyük görev ebeveynlere düşüyor.

Kız çocuklarına yönelik olarak tasarlanmakta olan odalarda ise, bebekler, periler oyuncaklar odanın büyüklük durumuna göre düzenlenebilir.  Çocukların odada aktif ve eğlenceli zaman geçirmesine yönelik tasarımlarda yapabilirsiniz. Oda büyük ise odanın bir köşesine oyun parkı kurup ikizlerinizin güzel vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Dikkat edeceğiniz diğer bir nokta yaşları birbirine yakın olacağı için odadaki eşyaları birbirinden kıskanmalar çeşitli çatışmalara yol açabilir bu yüzden ikizlerinizin kişisel özelliklerini dikkate alırken aynı zamanda ortak noktalarına değinerek de eşya seçimi yapınız. Böylece kardeşler hangi eşyanın kime ait olduğu konusunda fikir sahibi olacaklar ve çatışma bir nebze de olsa önlenebilecektir. Ergenlik döneminde ise ikizlerin aynı odayı paylaşmaları daha zordur. Dolapların, yatakların, ortak kullandıkları tüm eşyaların ayrı ayrı kullanılmasında çatışmalar önlenmiş olacaktır.

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 25 Mart 2016

Etiketler: , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort