Kilo Verme Konusunda Bilinmesi Gerekenler

yorumsuz
501 views

Yaz ayları gelmeye başlayınca bayanları müthiş bir telaş bürüyor. Sizin de tahmin ettiğiniz gibi bu telaş kilo verme konusunda yapılan endişe dolu serüvenlerdir. Bu yüzden yaz ayları gelirken bayanlar da kilo verme konusunda araştırmalara girmeye başladılar. Araştırmak için bizi tercih ettiyseniz en doğru kararı verdiniz. Yazımızda doktorların kilo verme konusundaki ipuçlarını size açıklıyoruz.

Kilo Verme Konusunda Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Aç Kalarak Kilo Verilmez

Kilo Verme Konusunda Bilinmesi Gerekenler 2

Birçok bayanın yaptığı yanlışlardan bir tanesi; aç karna kilo vermektir. Aç kalarak kendinize sadece eziyet edersiniz. Bu yüzden ağzınıza hiçbir şey sokmayarak kilo verilmez. Öğünlerinizde yemek yemek istemiyorsanız bile yeşil elma, salatalık, sütlü kahve gibi seçenekler ile hem midenizi boş bırakmazsınız, hem de kilo verirsiniz.

Protein İçerikli Besinlerden Kaçmayın

Kilo Verme Konusunda Bilinmesi Gerekenler

İçerisinde protein barındıran besinler sizin kilo vermenize yardımcı olur. Bu yüzden eğer kilo vermek istiyorsanız bu besinleri yemeniz ve günde en az 60 gram miktarında proteini vücudunuza almanız gerekmektedir. Aksi halde kaslarınızda zedelenmeler ve kayıplar yaşarsınız. Bu da sizin sağlıklı bir birey olmanıza engel olur.

Televizyon İzleyerek Yemek Yemeyin

Televizyon İzleyerek Yemek Yemeyin

 

Televizyon izleyerek yemek tüketmek besinler konusunda ayarlama yapamamanız anlamına gelmektedir. Bu da gereğinden fazla yemek tüketmenize neden olarak kilo almanıza neden olmaktadır. Kilo vermek için uğraşıyorsanız; televizyon karşısında yemeklerinizi yemek yerine yemek masasında tüketmek daha doğru ve kontrollü bir davranış olacaktır.

Su İçmeye Özen Gösterin

su içmek filbahri

Bir günlük zaman dilimi boyunca 10 bardak ile 12 bardak arasında su tüketmeniz doktorlarımız tarafından önerilmektedir. Bazı yanlış inanışlar neticesinde bitki çaylarının da su içme yerine geçtiği düşünülmektedir. Oysa doktorlarımız bunun doğru olmadığını ve bu tarz söylemlere itibar etmemeniz gerektiğini söyleyerek özenle uyarı yapıyor.

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 3 Mayıs 2016


Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort