Bebek Kıyafeti Nasıl Seçilir?

yorumsuz
223 views

Anneler için bebekleri çok önem taşıyor. Bebeklerinin hastalanmamasını ve aynı zamanda da tenine uygun kıyafetler giymesini isteyen anneler bebek kıyafeti seçerken birçok kişiye danışarak bilgi alışverişi sağlıyorlar. Bu nedenle de araştırdıkları yerler arasında online portallar da ilk sırada yerini korumaya devam ediyor. Anne adaylarının bebek kıyafeti seçerken hangi noktalara dikkat etmesi gerektiği bu yazımızda mevcuttur.

Bebek Kıyafeti Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek Kıyafeti Nasıl Seçilir 2

Öncelikle kıyafet seçimi konusunda iklimsel ve aynı zamanda da mevsimsel özellikler göz ardı edilmemeli. Bebeğin hastalanmaması ve o mevsime uygun kıyafet eşliğinde alışması büyük önem arz eder. Eğer siz de sağlıklı bir seçim yapmak istiyorsanız; alışverişe çıktığınızda bulunduğunuz yerin ve iklimin özelliklerine hakim olun.

Body seçimi önem taşıyor. Body seçerken; yeni doğan grubu için 4 ile 5 adet arasında bir tercih yapmanız yeterli olurken; 1 aylık bebekler için 8 ile 9 arasında body satın alabilirsiniz. Bebeğinizin göbek bağı henüz düşmemişse ve yeni doğan grubundaysa düşene kadar body yerine penyeler de tercih edebilirsiniz. Böylece daha sağlıklı olur.

Bebeğinize kıyafet seçimi konusunda başta Türk anneler olmak üzere birçok kişi hata yapıyor. Hatalardan en çok uygulananı ise; kıyafet seçimi esnasında yaşa göre kıyafet tercih edilmesidir. Oysa konusunda yaşa değil; bebeğinizin kilosuna göre tercih yapmalısınız. Kiloya uygun bir seçim bebeğinizin daha rahat durmasına yardımcı olmaya etkendir.

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 7 Nisan 2016

Etiketler: , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort