Bebek Doğumunda Hastaneye Götürülecekler

yorumsuz
294 views

Doğum zamanınız yaklaştıkça hastaneye götürülecekler içinde yavaş yavaş hareket edebilirsiniz. Bu valizi hazırlarken hem kendinizi hem de bebeğinizi düşünerek iki ayrı küçük valiz hazırlayabilirsiniz. Hatta eşiniz hastanede kalacak ise onun da ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde kıyafetlerini ve gereksinimlerini valize koyabilirsiniz.

Bebek doğumu sırasında size lazım olacaklar anne için mutlaka 3 kat gecelik ya da pijama takımları olacaktır. Bunun daha çok emzirme kolaylığı sağlayacak olan takımlardan olmasına dikkat ediniz. Aksi halde emzirmeniz güç olabilir. Bunun yanı sıra loğusa tacı, sabahlık, terlik, temiz iç çamaşırlar, moralinizin iyi olmasını ister ve gelenleri güzel karşılamak isterseniz makyaj malzemeleriniz, diş fırçanınız, hastaneniniz vermiyorsa hasta alt bezi gibi siz hastanede lazım olacak olan eşyalarınızı koyabilirsiniz.

doğum çantası

Bebek hastane çantası ise biraz daha detaylı olacaktır.

  • En az 4 takım hastane çıkışı
  • Her ihtimale karşın biberon ve emzik
  • 3 bebek battaniyesi
  • Kış ayı ise hırka
  • Patikler, eldivenler

Ana hatları ile bunları almanız yeterli olacaktır. Ekstra gerekli olan eşyaları ise birini evinize göndererek aldırabilir ya da yakın çevre mağazalardan temin edebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra ise hastanede ikram yapacaklarınızı unutmayınız ve bir çikolata kutusu ve farklı ikramlıklar hazırlayarak gelenleri karşılayabilirsiniz. Sizler için en eğlenceli olacak olan bu hazırlama sürecini ise ortalama olarak 7 aylık iken yavaş yavaş tamamlamaya başlayabilirsiniz.

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 24 Mart 2016

Etiketler: , , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort