Çalışan Kadınlar İçin Kilo Verme Önerileri

yorumsuz
507 views

Kadınlar son zamanlarda iş yaşamına da adım attılar. Öyle ki; kadınların iş yaşamına adım atması birkaç yıldır devam edince kilo sorunları da ortaya çıktı. Artık birçok işini yapmayı bırakıp spor yapamayan ve düzeni bozulmuş yeni insan tipi ile karşılaşıyoruz. Bu yüzden de çalışan bayanlara yönelik ipuçlarını aktaracağız.

Çalışan Kadınlara Kilo Verme Önerileri Nelerdir?

Çalışan-Kadınlara-Kilo-Verme-Önerileri-4

Bu bayanlar öncelikle kilo vermek için kahvaltı öğününe dikkat etmeleri gerekmektedir. Sabah masaya oturup kahvaltı yapamıyorlarsa bile; kepek ya da çavdar ekmeğinden bir sandviç kullanıp içine de sağlıklı kahvaltılık ürünlerinden koyabilirler. Bu sandviç sonrasında bir tam elma yerlerse de kesinlikle sağlıklı bir kahvaltı etmiş olurlar.

Günümüzde birçok bayan yukarıda bahsettiğimiz kahvaltı modelinin aksine pastane ürünlerini tercih etmektedir. Bu da kilo gibi birçok sorunu da beraberinde getirmektedir. Çalışan kadınlara kilo verme önerisi olarak poğaça, açma ya da börek gibi yiyeceklerden kaçınmalarını tavsiye ediyoruz. Özellikle de her sabah bu tür bir kahvaltı yapıyorsanız ne yazık ki sağlıklı olamazsınız.

Teknolojinin hayatımıza iyice girmesi sonucunda ne yazık ki tempolu işler yerine masa başında yapılan işler daha ön planda oldu. Bu yüzden de hareketler azaldı. İş saati boyunca oturarak çalışıyoruz ve dolayısı ile de kilo alma riskimiz artıyor. En azından çalışma esnasında her yarım saatte bir ayağa kalkıp ofis içinde dolaşmak daha yararlı olacaktır.

Çalışan bayanlara kilo verme önerisi olarak son söyleyeceğimiz önerisi ise; atıştırmalıklar konusunda olmaktadır. Atıştırmalıklar ofis yaşantısının bir parçası olmaktadır. Ofiste acıkan bayanlar çikolata, çubuk ya da balık kraker gibi atıştırmalıkları tercih etmektedir. Bu yüzden de kilo alma ihtimali artacaktır. Ofiste yanınızda mutlaka bir elma olsun ki açlığınızı giderin.

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 13 Mayıs 2016

Etiketler: , , , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort