Kilo Verdiren Besinler

yorumsuz
422 views

Son birkaç aydır konusunda önemi bilgiler uzmanlar tarafından sunulmaya başladı. Bayanlar yaz ayları gelmeye başlayınca daha çok zayıflamak istiyorlar. Zayıflamak için birçok yolu denemelerine rağmen başarısız olan kadınların sayısı daha yüksek bir konumda duruyor. Bu yüzden de bayanlara yönelik en sağlıklı önerileri sunmak istedik. Yazımızda kolayca kilo vermenize yardımcı olacak besinleri görebilirsiniz.

Kilo Verdiren Besinler Nelerdir?

 

Fasulye Yiyerek Yağlarınızı Yakın

kilo-verdiren-besinler-taze-fasulye

Birçok bayanı tehdit eden obezite sorununun yanı sıra; kanser ve yüksek tansiyon gibi hastalıklarla da mücadele konusunda fasulye tercih edilmesi gereken bir besin olmaktadır. Özellikle sindirim sistemine etki edip yağları yaptığı için bayanlara zayıflarken fasulye yemeği yemeleri önerilmektedir.

Enginar Yiyerek İnsülin Direncinizi Koruyun

kilo-verdiren-besinler-enginar

Kilo almamıza neden olan etmenler arasında insülin direncinin düşük olması ve çok fazla tatlı yeme ihtiyacı duymamız yer alıyor. Bu yüzden kilo verebilmek için insülin direncinizi düzenleyen besin öğelerini tüketmeyi tercih etmeniz gerekiyor. Tercih edebileceğiniz besin maddeleri arasında enginar vardır. Enginar ile insülini korumaya hazır olun.

Bamya Sayesinde Tokluk Duygunuzu Kontrol Edin

kilo-verdiren-besinler-bamya

Bamya sebzesinin içinde yüksek miktarda lif vardır. Lifler tok kalmanıza yardımcı olduğu gibi kolay kilo verme konusunda da sizin en büyük destekçiniz konumunda olmaktadır. C Vitamini barındırma yönünden de çok iyi bir seçim olan bamya sayesinde bağışıklık sisteminizi güçlendirme fırsatını elde eder ve korursunuz.

Tere Yiyerek Kabızlığa Son Verin

kilo-verdiren-besinler-tere

Kabızlık sorunu birçok sorununu da beraberinde getirmektedir. Tere yiyerek kabızlığa çare bulabilirsiniz. Kilo vermekte zorlanan kişilerin en büyük sorunlarından birisi kabızlıktır. Artık kabusa dönüşen kabızlık problemine tere yiyerek dur diyebileceksiniz. Üstelik vücudun yağlarını yakan hücreler vardır. Bu hücrelerin daha hızlı çalışması da tere sayesinde olur.

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 5 Mayıs 2016

Etiketler: , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort