Doğurganlığı Arttıran Besinler

yorumsuz
224 views

Günümüzün en bariz sorunlarından bir tanesi haline gelen kısırlık, bundan birkaç sene önce sadece erkeklerde meydana gelirken; artık bayanların da en fazla uğraştığı sağlık sorunlarından bir tanesi halini aldı. Dolayısı ile de olasılığı her geçen gün düşmeye başladı. Doğurganlığı arttırmanın yolu ise; doğru beslenmekten geçiyor. Birtakım besinler şansını arttırıyor. Şimdi, sizlere yazımızda doğurganlığı arttıran besinlerden söz edeceğiz.

Doğurganlığı Arttıran Besinler Nelerdir?

 

  • Kereviz Doğurganlığın Yardımcısı

kereviz

Kereviz birçok kişi tarafından bilinmese de sadece bayanlarda değil; erkeklerde de cinsel yönden yapılması gereken faaliyetlerin daha aktif olmasına yardımcı olur. Cinsellik ile ilgili vücutta bulunan salgı bezlerinin çalışmasında kerevizin rolü oldukça fazladır.

  • Soya Doğurganlığı Arttıran Yiyecekler Arasında…

soya

Vücudun direncini arttıran besin maddeleri arasında yer alan soya; cinsel yönden daha aktif olmanıza da yardımcıdır, bu yüzden de doğurganlığa olumlu yönde etki eden besinlerden bir tanesidir. Soyayı tüketirken; 25 gram soğan ve turşunun ona eşlik etmesine izin verin, salgı bezlerini çalıştırmada büyük rolü vardır.

  • Havuç Sayesinde Düzenli Regl Döngüsü

havuç

Bayanlarda doğurganlığı etkileyen etmenlerden bir tanesi adet döngüsü olmaktadır. Adet döngüsü yönünden düzensizlik yaşamakta olan bayanlarda doğurganlık olasılığının düştüğü açıklanmış bir gerçektir. Adet döngüsünü düzenli bir hale sokmak için de yemeniz gereken besin maddeleri arasında havuç bulunuyor. Siz de havuç yiyerek regl döngüsünü düzene sokabilirsiniz.

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 28 Mart 2016

Etiketler: , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort