Gebeliğin 8. Ayı

yorumsuz
148 views

Bebeğiniz artık dünyaya gelmeye hazır ancak sizin karnınızda kaldığı her gün düzenli olarak yaklaşık 20 gram almayı sürdürecek. Gebeliğin 8. ayı aynı zamanda 29. ve 32. Haftaları demektir. Bu haftalar içerisinde yaşadığınız heyecan ve bebeğinizi tutkuyla beklemenin yanı sıra artık hamileliğin getirdiği tatlı bir yorgunluk ve bu yorgunluktan kurtulmak bebeğinize kavuşmak için günleri saydığınız süreçtesiniz demektir.

Gebeliğin 8. ayında artık bebek çok büyüdüğü için plesantanın içerisinde eskisi kadar rahat hareket edemez bu da bebeğin hareketlerinin yavaşlamasına neden olur. Anne adayları bu durumda paniğe kapılırlar ancak bu son derece doğal bir durumdur. Bebeğinin hareketlerinde azalma olduğundan şüphelenen anne adaylarının sessiz bir ortamda uzanarak dinlenmeleri bu hareketleri tekrar algılamalarını sağlayacaktır. Bu ay içerisinde anne adayının dikkat etmesi gerekenlerden biride özenli beslenmesidir. Kalsiyum yönünden güçlü besinlerin tüketilmesi ve aşırı kilo almaktan kaçınılması sağlıklı bir doğum için önemlidir.

Gebeliğin 8. ayında gördüğünüz rüyalarda artış görülebilmektedir. Bunun en büyük nedenleri arasında aldığınız kilolar, hamileliğin getirdiği yorgunluk ve diğer sorunlar olabilmektedir. Gördüğünüz kâbusları çok fazla önemsemeyin. Bu rüyalar oldukça normal ve hayatınızla ilgili yaşayacağınız herhangi bir soruna işaret olmadığını bilmelisiniz. Özellikle rüya tabirlerine bakarak kendini çok fazla sıkıntıya sokan ve günlük hayatta yaşadığı endişeleri rüyasında görerek sıkıntısını arttıran annelere bu konuda yanlış davrandıklarını ve gördükleri rüyaları çok önemsememeleri gerektiğini belirtmeliyiz.

Bebeğiniz bu ay içerisinde ortalama 1800 grama ulaşabilmektedir. Boy oranı ise ortalama 40 santim civarında olabilmektedir. Bebeğin aşırı hareketli olması gereken dönemler olduğundan dolayı aşırı hareketsiz kalan bebeğiniz için doktorunuza başvurabilir ve herhangi bir sorun olup olmadığını test ettirebilirsiniz. Hamileliğin 8. ayında eşinize ve yakın akrabalarınıza çok daha fazla ihtiyaç duyduğunuz bir dönemde olduğunuzu bilerek yakınlarınızın da size destek olması gerektiğini onlara anlatmalısınız.

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 22 Mart 2016

Etiketler: , , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort