Göğüs Sarkmasını Önlemenin Yolları

yorumsuz
221 views

Bayanlar dış görünümlerine önem vermeye devam ederken; bu dış görünümün güzel olmasına engel olan etmenlerden bir tanesi de göğüslerdir. Özellikle gençlik dönemlerinde her ne kadar dik bir şekilde dursalar da yaşın ilerlemesi ile birlikte göğüslerde de sarkma meydana geliyor. Göğüs sarkmasını ortadan kaldırmak için yapmanız gerekenleri şimdi sizler için sıraladık.

Göğüs Sarkmasını Önlemenin Yolları Nelerdir?

  • Göğüs Sarkmasına Engel Oluyor

göğüs sarkması 1

Spor yaparak vücudunuzun birçok bölgesinin sağlıklı kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Yardımcı olabileceğiniz noktalardan bir tanesi de göğüs sarkmasıdır. Göğüs sarkmasını ortadan kaldıracak sporlar yaparak dik göğüslere sahip olabilirsiniz. Örneğin; yüzme sporunu yapmak göğüslerin sıkılaşmasına yardımcı olup sarkmasını da engelleyen bir yoldur.

  • Kalsiyum Almayı İhmal Etmeyin

göğüs sarkması 2

Vücudumuzun her türlü mineral ve aynı zamanda da vitamine ihtiyacı olduğunu unutmayın. Bu yüzden de kalsiyum ve C Vitamini başta olmak üzere alınması gereken maddeleri vücudunuzdan esirgemeyin. Kalsiyum ve C Vitamini vücudunuzun sıkılaşmasına yardım ederek göğüslerin de sarkması sorununu tamamen ortadan kaldıran bir yoldur.

  • Göğüslerinize Buz ile Masaj Yapın

göğüs sarkması 3

Birçok bayan bu yöntemi bilmese de aslında göğüs sarkmasından kurtulmanın en etkili ve doğal çözümü buz ile göğüslere masaj yapmaktır. Buz ile göğüslerinize masaj yaptıktan sonra göğüslerinizi tamamen saran bir sütyen takarak yarım saat boyunca sırt üstü uzanın. Ayrıca banyolarınızı çok sıcak su ile yapmayın.

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 21 Mart 2016

Etiketler: , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort