Hamilelik Döneminden Önce Yapılması Gereken Testler

yorumsuz
175 views

Evlilik kurumunun kısa bir süre ilerlemesinin ardından evli çiftler bebek yapmak isterler. Bebek yapma konusunda birçok konuşma geçen çiftlerin bebek istedikleri kesin bir durumsa; öncelikle doktora gitmeleri gerekiyor. 9 aylık hamilelik süresi kapsamında hem anne adayının hem de taşıdığı bebeğin sağlıklı bir süreç yaşaması için testler kesinlikle yaptırılmalıdır. Bu yazımızda sizlere hamilelik öncesinde yaptırılması gereken testlerden söz edeceğiz.

Hamilelik Döneminden Önce Yapılması Gereken Testler Nelerdir?

 

  • Hamilelik Öncesi Kan Testi

Hamilelik Öncesi Kan Testi

Hamile kalmadan önce anne adayları ile baba adayları kan testi yaptırırlar. Eşlerin sahip oldukları kan grupları hakkında bilgi sağlanır ve tam kan sayımı adı verilen; kan değerlerinin nasıl olduğu konusunda bilgi edinilir.

Tavsiye yazı:  Doğurganlığı Arttıran Besinler

  • Hamilelik Öncesi Kanama Profili

Hamilelik Öncesi Kanama Profili

Hamilelik döneminin ilk 3 ayında ve doğum anında kanamalar gözlenebilir. Bu gibi durumlar karşısında alınabilecek önlemlerin önceden belirlenmesi için anne adayının kanama profiline bakılmasında fayda var. Bu nedenle de hamilelik öncesi yapılabilecek testler arasında kanama profili sonucunun alınması da yer buluyor.

  • Hamilelik Öncesi Tam İdrar Tahlili

Hamilelik Öncesi Tam İdrar Tahlili

Hamilelik döneminden önce tam bir idrar tahlilinin de yapılmasında fayda vardır. Böylece idrar yolları hakkında kesin bir bilgi sağlanır, enfeksiyon ya da iltihap olması durumunda önceden önlemler alınmış olur. Hamile kalmadan önce kadın doğum uzmanına başvurarak siz de bu ve diğer testleri yaptırmış olursunuz.

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 31 Mart 2016

Etiketler: , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort