Hastalanan Çocuklarda Beslenme

yorumsuz
167 views

Bebeklik ve çocukluk döneminde beslenme çok önem taşıyor. Sonraki yıllarda daha sağlıklı bir bağışıklık sistemi olması için ve bunun yanı sıra da gelişim özellikleri yaşlara göre uygun bir şekilde devam edebilmesi için yapılması gereken temel yapı taşı beslenmedir. Çocuklar için beslenme her ne kadar büyük bir konuysa; çocuklara sağlıklı besinler yedirmek de bir o kadar büyük sorun halini alıyor. Bu durum çocuklar hastalandığında daha da zor oluyor. Biz de sizlere hastalık döneminde çocuklarınıza nasıl besinler vermeniz gerektiğini açıkladık.

Hastalanan Çocuklarda Beslenme Nasıl Olmalıdır?

çorba

Beslenme uzmanları tarafından hastalanan çocukların beslenmesi için verilen ilk öneri çorbadır. Hatta Amerikalı ve ABD’li beslenme uzmanları çocuklarınızın burnundan bir damla bile akıntı gelse; içirmenizi önermektedir.

Hastalanan çocuklarınıza içirebileceğiniz en iyi çorbalardan bir tanesi tavuk suyudur. Tavuk suyuna yapılan çorbanın vücutta hastalıklı olan semptomları bularak bunların vücuttan atılmasına yardımcı oluyor. Dolayısı ile de bir gelenek haline gelen tavuk suyuna çorba aslında bir koca karı ilacı değil; beslenme uzmanları tarafından da önerilen gıda maddesi niyetine içilebilen çorbadır.

Çocuk beslenmesinde hasta olunduğu zaman dikkat edilmesi gereken konu; kalori oranıdır. Normalden daha fazla kalorinin vücuda sokulması gerekiyor ve bu sayede az ancak; tam bir beslenme elde edilmiş oluyor. Hastalık döneminde şekerlemeler ve tatlılar ise; beslenme listesinden mutlaka kaldırılmalı deniyor.

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 2 Nisan 2016

Etiketler: , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort