Hızlı kilo vermenin zararları nelerdir?

yorumsuz
216 views

Birçok bay ya da bayan fark etmeksizin her şeyin bir anda olmasını istiyor. Elbette keşke her şey bir anda olabilseydi. Fakat vücudunuz üzerinde ki bazı şeyleri değiştirebilmek için sadece istemek ve bir anda olmasını beklemek yetmiyor. Bunu başarmak için bundan çok daha fazlası gerekiyor. Her kilo vermek isteyenin ilk kaynakları arasında yer alan diyetlerin internet üzerinde bin bir şeklini bulabilmek mümkün. Bu diyet listelerinin büyük bir kısmı da çok düşük kalorili diyetler oluyor. Bu düşük kalorili diyetlerin vücudunuzda ki kilolardan daha çabuk kurtulmanıza yardımcı olacağı gibi görünmesi gayet normal.

 

hizli_kilo_vermenin_zararlari

Fakat hızlı bir işlemi gerçek mana da işlemi değildir. Bu diyet listeleri sizin vücudunuzu aşırı zorlar. Bu aşırı zorlama sonucunda nispeten de olsa istenilen kilo verimi başlar. Ancak diyet durdurulduğunda ya da çok ufak bir ara verildiğinde bu kiloların jet hızıyla metabolizmaya tekrardan geri alındığı görülür. Çünkü bu kadar hızlı kilo vermenizi sağlayan diyetler aslında sizlerin yağ oranını yakmaya yönelik diyetler değildir. Bu hızlı diyetlerle verilen kilolar çok büyük bir hızla geri alınmaya başlanır. Bu da bir eksi puan olarak sizin karşınıza çıkar.

Bu nedenle elinizden geldiğince diyet seçiminizi bir diyetisyen ile birlikte yapmanız, ya da bu imkanınız yoksa çok kalorisi düşük garanti gibi görünen diyetlerden kaçınılmalıdır. Aksi taktirde kısa sürede verdiğiniz kiloları vücudunuza aldığınız zarar ile birlikte tekrardan geri alacaksınızdır.

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 1 Mart 2014

Etiketler: , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort