Sağlıklı Ara Öğün Alternatifleri

yorumsuz
328 views

, kilo vermenin etkili yollarından biridir. Eskisi gibi sürekli aç kalarak kilo vermenin yanlış olduğu biliniyor. Artık ara öğünlerle sık beslenerek diyetler uygulanıyor. Sağlıklı ideal bir diyetin ayrılmaz parçasıdır. açlığı bastırdığı gibi sonraki öğünde daha az yemek yenmesini de sağlar. Sizler için diyetlerinizde destekleyici olarak kullanabileceğiniz ara öğünleri derledik.

Sağlıklı Ara Öğünler

 

  • Yoğurt

Yoğurt ile Cilt Temizliği

Yoğurt hem zengin besin değeri hem de açlık bastırması ile ideal bir ara öğündür. İçeriğindeki probiyotik içerik sayesinde bağırsakları destekler. Sindirim kolaylaştırır. Yüksek kalsiyum içeriği de kilo vermeye yardımcı olur.

  • Kuruyemişler

kuruyemişler

Özellikle badem, fındık ve ceviz önerilir. Bu yemişlerden bir porsiyon kadar tüketmek yeterlidir. 1 porsiyon ceviz 6 parça kadar, 1 porsiyon badem 10 tane kadar, 1 porsiyon fındık da 10 tane kadardır.

  • Süt, Tarçın

süt tarçın

Süt ve tarçın karışımı sağlıklı bir ara öğündür. İştah keser. Bir sonraki öğün için tokluk verir. Böylece daha az yemek yenmesini sağlar.

  • Muz

muz

Muz lifli bir meyvedir. Bağırsakları destekler, sindirimi kolaylaştırır. Lifli içeriği sayesinde midede yer kaplayarak açlığı önler. Lezzetli ve sağlıklı bir ara öğün alternatifidir. Kabuğu kahverengine dönmeye başlamış muzları tercih edin. Bun tür muzlar daha sağlıklıdır.

  • Meyveler

meyveler

Elma, yeşil erik gibi meyveler hem besin değeri yüksek hem de kilo vermeye yardımcı ara öğün alternatifleridir. Vitamin verir. Diyetlerinizde destekleyici olarak tüketebilirsiniz.

Tavsiye yazı:  Diyetlerinizde başarısız mı oluyorsunuz?

  • Peynir, Zeytin

peynir zeytin

Kahvaltılarda da sofranızdan eksik etmemeniz gereken bu iki lezzet sağlıklı birer ara öğün alternatifidir. Bin bir türü ile peynir şifa kaynağıdır. Zeytin ise en sağlıklı meyvedir. Zeytinyağı da hiç çekinmeden kullanabileceğiniz bir yağdır. Kesinlikle kilo yapmaz.

  •  Salata

salata

Salata en sağlıklı alternatiflerden biridir. Mevsim sebzelerinden oluşan salata hem ana öğünlerinizin parçası hem de ara öğünlerinizin parçası olabilir. Ancak salatada kullanacağınız sebzelerin mevsiminde olmasına dikkat edin. Kış aylarında salatalık ya da domates gibi yaz sebzelerini kullanmayın. Salatalarınızı zeytinyağı ve elma sirkesi ile tatlandırabilirsiniz. Zeytinyağı salatada bulunan sebzelerin besin değerinin vücutta emilmesini sağlar. Sirke de yüksek probiyotik içeriği sayesinde bağırsakları çalıştırır.

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 10 Nisan 2016

Etiketler: , , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort