Evde Kol Kası Nasıl Geliştirilir?

2 yorum
1.692 views

Spor salonuna gitmeden evde çalışarak kas geliştirmek mümkün mü sorusuna cevabımız kesinlikle evettir. Evde aletli ya da aletsiz çalışarak kol kaslarınızı geliştirebilirsiniz.

Kol kaslarınızı biceps yani pazı ve triceps yani arka kol kaslarını çalıştıran hareketlerle geliştirmeniz mümkündür. Haftada üç dört günlük çalışma ile kol kaslarınız kısa sürede gelişecek ve istediğiniz seviyeye gelecektir. Her hafta aynada kendinize baktığınız da kaslarınızın daha gelişmiş ve güzel göründüğünü göreceksiniz.

Dambıl Kullanarak Kol Kası Geliştirme

evde kol kası nasıl yapılır

Dambıl, kol kası geliştirmede en büyük yardımcınız olacaktır. Ancak dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. En önemlisi doğru ağırlık seçimidir. Eğer kol kası egzersizlerine yeni başlıyor ve kollarınızı güçsüz görüyorsanız sizi aşırı zorlamayacak setleri yapabileceğiniz bir ağırlığı tercih edin. Unutmayın dambılla yapacağınız hareketler tekrara dayanır. Dambılla tek seferde yapanız gereken hareketi yapabilirsiniz. Ancak önemli olan tekrarlara dayanıp dayanamayacağınızdır. Bir hareketin 20 – 30 tekrarını yapmanız gerekebilir. Bu tekrarlara dayanabileceğiniz ağırlıkları seçin.

Tavsiye yazı:  Biceps Kaslarını Geliştirmenin Püf Noktaları

Eğer dambılınız yoksa ya da dambıl alacak paranız yoksa dambıla para harcamak istemiyorsanız da kol kası geliştirme egzersizleri yapabilirsiniz. Kola ya da su şişelerini , kum gibi şeylerle doldurarak dambıl elde edebilirsiniz. Aletinizin olmaması kol kasları geliştirmeden vazgeçmeniz için yeterli bir sebep değildir.

Kol Kası Çalışırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

evde kol kası nasıl yapılır 2

 

Kol kası geliştirmek isteyenlerin sürekli pazı çalıştığını görebilirsiniz. Bu kesinlikle yanlıştır. Kol kasının 3 te 1’i pazı kası iken, 3 te 2’si arka kol kaslarıdır. Bu nedenle pazı kadar arka kol kaslarına da önem vermelisiniz. Kol kas kütlesi küçük bir kütledir. Hemen bütün spor hareketlerinde az ya da çok olarak kol kasları çalışır.

Kol kası geliştirmenin egzersiz dışındaki bir ayağı da doğru beslenmedir. Ne yazık ki gençler kas geliştirmek için birçok yanlış beslenme tuzağına düşmektedir. Yağı kesmek ve protein tozlarına başvurmak en büyük yanlışlardır. Tüm dünyada tereyağı ve zeytinyağı gibi sağlıklı yağlar en sağlıklı besinler olarak öne çıkarken ülkemizde hala 2000’li yılların yanlış beslenme alışkanlıkları ve önerileri kullanılmaktadır. Birçok ülkede yasaklanmış ve ciddi sağlık sorunlarına neden olan protein tozlarından uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Bir sporcu günlük protein ihtiyacını yediği besinlerle rahatlıkla karşılayabilir. Kas yapmak için karbonhidrat alımını kesmek de oldukça yanlış bir davranıştır. Kas geliştirmek için sağlığınız ve geleceğinizi feda etmeyin. Doğru beslenme ile hem kas oluşturur hem daha sağlıklı bireyler olursunuz.

 Tavsiye yazı:  Squat nedir? Nasıl yapılır?


Arama Terimleri:
loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 30 Mart 2016

Etiketler: , , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Evde Kol Kası Nasıl Geliştirilir? (2 Yorum)

maltepe escort