Tüm Kaslarınızı Çalıştıran Spor Egzersizleri

yorumsuz
511 views

Fit kalmanın en doğal ve en gerçek yolu spor yapmaktır. Spor hocaları tarafından anlatılan birçok spor egzersizi bulunmaktadır. Ancak; yapılan tüm egzersizler aynı anda birden fazla kasınızı çalıştırmaz. Bu nedenle de daha hızlı kilo verebilmek ve fit görünüme sahip olabilmek için aynı anda çoklu kas çalışması sağlayan spor egzersizlerini yapmanız gerekiyor. Bu yazımızda sizlerle çoklu kas çalıştıran egzersizleri paylaştık.

Tüm Kaslarınızı Çalıştıran Hangileridir?

 

  • ile Halter Kaldırmak Mükemmel Etkisi ile Dikkat Çekiyor

squat

Squat ile halter kaldırarak aynı anda birden fazla kasınızı çalıştırabilirsiniz. Spora egzersizine ilk başladığınızda düşük ağırlıklara yer verin, zaman geçtikçe ağırlığı arttırın. Bu egzersiz sayesinde; kol, bacak, kalça ve son olarak da karın kasları çalışır.

Tavsiye yazı:  Squat nedir? Nasıl yapılır?

  • Bicep Curl Adımları Yağlarınızı Eritmede Etkili

bicep curl

Ellerinize almış olduğunuz 2 kg ağırlığındaki dambıllar eşliğinde adımlarınızı atmaya başlayın. Hareket isteğe göre; ister merdiven de; isterseniz de düz yolda yapılabilir. Bu spor egzersizi ile çalıştırılan kaslar; kol ve üst bacak kasları olmaktadır.

Tavsiye yazı:  Biceps Kaslarını Geliştirmenin Püf Noktaları

  • Yukarı Doğru Yağlı Göbeklere Elveda Dedirtiyor

V pozisyonu

Öncelikle düz bir zeminde sırt üstü olacak şekilde uzanıyorsunuz. Sonrasında ellerinizin iç kısımları birbirine bakacak şekilde birleştiriyorsunuz. Ayaklarınız da paralel biçimde yukarı doğru kalkarken üst bedeninizi de yukarı kaldırıyorsunuz. Bu spor egzersizini ara vermeden yaparsanız; alt ve üst karın kaslarınızı çalıştırırsınız.

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 7 Nisan 2016

Etiketler: , , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort