Cildi Derinlemesine Temizlemek Ne Demek?

1 yorum
311 views

Yüzü her gün 10 kez yıkasanız bile derinlemesine bir temizlik sağlayamazsınız. Yüz her gün bir sürü ölü hücre ile dolar. Bu ölü hücrelerin ciltten atılması sağlanmalıdır. Bu nedenle derinlemesine temizlik tabiri kullanılır. Derinlemesine temizlik hem cildi tüm zararlılardan arındırmak hem de cildin beslenmesini sağlamaktır. Cildi hakkıyla temizlemek istiyorsanız suyla yetinmeyip cildin alt tabakalarını da temizleyecek ürünler ya da cilt maskeleri kullanmalısınız.

Derinlemesine Nasıl Yapılmalıdır?

Derinlemesine Cilt Temizliği Nasıl Yapılmalıdır

Derinlemesine cilt temizliği için arındırıcı ürünler kullanılabilir. Arındırıcı ürünler jel kıvamında hazırlanmış ürünlerdir. Yüze sürülerek yüzün zararlı maddelerden arındırılması sağlanır. Ancak bu maddeleri uygulamadan önce cildin gözeneklerinin açılmasını sağlamalısınız. Aksi halde arındırıcı ürün tam anlamıyla işlevini gerçekleştiremeyecektir. Bunun için yüzünüzü 5 dakika kadar su buharına tutabilirsiniz. Bu sayede cilt gözenekleriniz açılır.

Tavsiye yazı:  Genç Görünmek için Sırlar

Gözenekler açıldıktan sonra jeli suyla biraz ıslatarak cilde uygulayabilirsiniz. Temizlenmesi görece daha zor olan burun, alın ve çene bölgesine daha fazla uygulayın. Yaklaşık 5 dakika bekleyin ve bol su ile yüzünüzü yıkayın. En son olarak tonik uygulayarak cilt temizliği işlemini bitirebilirsiniz.

Arıtıcı Maskeler

arındırıcı maskeler

Arındırıcı ürünler gibi derinlemesine cilt temizliği sağlayan arıtıcı maskeler de vardır. Bu maskeleri yüze uygulayarak derinlemesine cilt temizliği sağlayabilirsiniz. Bu maskeler içerisinde bulunan etken maddeler sayesinde cildi temizler, sıkılaştırır, ciltteki ölü hücreleri ve zararlı maddeleri temizler. Yağlı ciltler için olan maskeler ciltteki sebum salgısını de dengeler. Arıtıcı maskeler ciltte sivilce ve siyah nokta oluşumlarını da engeller.

Arıtıcı maskeleri uygulamadan önce dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır. Öncelikle eğer makyajınız varsa, makyajı çıkartın. Cildinizi iyice temizleyerek kurulayın. Maskeyi göz ve dudak çevresi hariç tüm yüzünüze uygulayın. Her maskenin ne kadar yüzde tutulması gerektiği ve kullanım dozu üründe yazar. Önerilen süre kadar maskeyi cildinizde tutun ve ılık su ile maskeyi temizleyin. Maskeyi uyguladıktan sonra mutlaka tonik kullanmalısınız. Tonik maskenin artıklarını temizler ve cildinizin daha sıkı olmasını sağlar.

Cildi derinlemesine temizlemek günlük cilt temizliğinden ayrıdır. Haftada bir kez cildinizi derinlemesine temizlemeyi ihmal etmeyin.

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 31 Mart 2016

Etiketler: , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Cildi Derinlemesine Temizlemek Ne Demek? (1 Yorum)

  1. Cildin derinlemesine temizlenmesi için en iyi yöntem LR Zeitgart cihazını kullanmaktır. Bu ürün üzerine başka bir alternatif düşünemiyorum. İlgilenenlere yardımcı olabilirim.

maltepe escort