Kese Yapmanın Yararları

yorumsuz
947 views

Türk kültüründe eski dönemlerden beri yapma geleneği vardır. kültürümüz olduğundan dolayı ile birlikte keseler de yaşamımıza girmiştir. Gerek hamamlarda, gerekse de kendimiz yaparken kese kullanabiliyoruz. Kese yapmanın vücuda sağladığı yararlar ve kötü sonuç verdiği zararlar konusunda hazırladığımız bu yazımızda kese ile ilgili öğrenmek istediğiniz her bilgiye erişim sağlayabilirsiniz.

Kese Yapmanın Yararları Nelerdir?

kese-yapmak-hamam

Kese yaparak ya da başkasının size kese yapmasını istediğinizde huzurlu bir güne başlangıç yapmış olacaksınız.

Kendinizi olduğunuzdan daha hafif ve aynı zamanda da fit hissedersiniz.

Cildinizde meydana gelmesi muhtemel olan cilt hastalıklarına düzenli bir şekilde kese yaptırarak dur diyebilir ve bu hastalıklardan kolayca kurtulabilirsiniz.

Birçok bayanın cildinde meydana gelen akneler kötü bir görünüm oluşmasına neden oluyor. Kese yaptırarak aknelerinizden kolayca kurtulabilirsiniz.

Herkesin bildiği üzere kan dolaşımı tüm vücudumuzda devam eder. Bu cilt içinde geçerlidir. Cilt bölgenizdeki kan akışını hızlandıran kese uygulaması sayesinde daha genç görünürsünüz.

Ölü cilt hücrelerinden kısa süre içinde arınmanıza yardımcı olacak ve yenilenmenize fayda sağlayacaktır.

Kese Yapmanın Zararları Nelerdir?

türk-hamamı-kese

Kese yapmanın asıl görevi; vücutta biriken ölü deriyi uzaklaştırarak derinin yenilenmesini sağlamak olduğundan dolayı kese yapmanın sağlığa doğrudan hiçbir zararı bulunmamaktadır.

Kese yapmanın zararı olmasa bile bazen cildimizin tahriş olmasına sebebiyet verir. Tahriş olmasındaki temel sebep de kesenin uygulanması gerekenden daha farklı bir şekilde uygulanmasıdır.

Kese yapacak ya da yaptıracaksanız sade su ile yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Vücut şampuanları, losyonlar ya da kremler ile kese yapımı yanlış bir uygulamadır.

Vücudunuzun sabunlarını iyice arındırdıktan sonra keseleme işlemine geçmeniz gerekiyor. Aksi halde vücudunuzda kızarıklıklar ve bazı yaralar meydana çıkabilir. Bu konuya dikkat ederseniz sağlıklıdır.

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 7 Mayıs 2016

Etiketler: , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort