Saçınızı Kestirmeden Kısa Saçlı Olmanın Yolları

yorumsuz
536 views

Yaz ayları gelmeye başlayınca ilk düşünülen yeniliklerden bir tanesi saç kestirmektir. Yaz aylarında havaların sıcaklığının artması sonucunda artık saç kestirmek ve fazla saçlardan kurtulmak isteniyor. Ancak; özellikle saçı geç uzayan bayanlar daha sonra bu konuda zorluk çekiyorlar. Özellikle kış ayları geri geldiğinde saçları istedikleri uzunluğa gelmediği için kestirdiklerine pişman oluyorlar.

Saçınızı Kestirmeden Kısa Saç Nasıl Yapılır?

Saçınızı Kestirmeden Kısa Saçlı Olmanın Yolları

  • Saçlarınıza makas değmeden de saç kesimi yapmış gibi bir görüntü elde edebilirsiniz. Hem de kısa adı altında yapmış olduğunuz bu saçlar sayesinde çok natürel bir görünüm elde edersiniz. Kısa saçlı gözükmek için ilk önce saçlarınıza biraz volüm vermeniz gerekiyor. Volüm vermek için de orta sertlikte bir sprey kullanabilirsiniz.
  • Volüm verdikten sonra saçlarını iki yana ayırın. Burada dikkat etmeniz gereken nokta saçlarınızı tam ortadan ikiye ayırmanız gerektiğidir. Sonra saçlarınızı arkadan birer lastik toka yardımı ile toplayarak iç tarafta kalmasına imkan tanıyın. Bir de saçlarınızı toplarken havada kalmamasına dikkat etmeniz lazım.
  • Topladığınız saçları ensenize doğru getirerek tel tokalar aracılığı ile ense bölgenizde sabitleyin. Saçınızın üst kısmına ise bombe verin. Bombe vermedeki amaç; saçların altta toplandığını belli olmamasıdır. Bombe ensedeki saçları görünmesine engel olacak ve böylece saçınıza gerçekten kısa bir saç modeliymiş havası verecek. Hafif bir makyaj sayesinde abiye kıyafetler ile bile bu saçı kullanabilirsiniz.
  • Son olarak saçlarınızın ön kısımlarının şekillenmesi kalıyor. Ön kısımlarını saçınızın modeline ve kendi isteğinize göre şekillendirme imkanına sahip olmaktasınız. Örneğin; perçemli bir saç modeliniz varsa perçemlere düz ya da dalgalı fön çekebilir, saçın arka tarafı ile birleştirebilir veya istediğiniz tarzda bir model yaparak şekil verebilirsiniz.

Saçınızı Kestirmeden Kısa Saçlı Olmanın Yolları 2

Saçınızı Kestirmeden Kısa Saçlı Olmanın Yolları 3

Saçınızı Kestirmeden Kısa Saçlı Olmanın Yolları 4

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 25 Nisan 2016

Etiketler: , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort