16 Ocak tarihinde yeni alan adları satışa giriyor

yorumsuz
186 views

Domain piyasasında köklü değişikliklere gidileceğinin sinyalleri bundan çok uzun bir zaman önce yakılmıştı. Artık ise bu yeni domainlerin kullanıcılarına sunulma zamanı geldi. Domainlerin tamamı öncelikle İngilizce bir uzantıya sahip. Bu nedenle Türkçe uzantıları çıkana kadar Türkiye’de ki kullanıcıların ya da markaların bu alan adlarına pek yöneleceğini düşünülmüyor.

Fakat büyük firmalar bu domainlerden yararlanmak için mutlaka ellerini çabuk tutup ilk adımları atacaktır. Yeni uzantılara sahip olan alan adalarını maalesef her kişisel kullanıcı bir .com alan adı sipariş eder gibi satın alamayacak. Öncelikle bu alan adları için tescil işleminin detaylarını bilmeniz gerekiyor. Tabi  bir de markanızın olması gerekiyor.

Fakat birçok büyük şirket için ve internet için bu yeni alan adlarının kesinlikle bir değişim olacağından söz edebilmek mümkün. Alan adlarının satışa çıkışı ise 16 Ocak tarihinde ulusal olarak başlıyor. Büyük ihtimalle 16 Ocak gününden itibaren sosyal medyayı takip ederek de ilk domainlerin sahipleri hakkında bilgi sahibi olacağız.

16 Ocak tarihinde yeni alan adları satışa giriyor

 

Yeni alan adlarının markalara ait olacağı ve tescil işleminin de o kadar basit olmayacağını göz önünde bulunduracak olursak eğer Google ve diğer arama motorları da muhakkak bu yeni uzantılara ufak imtiyazlar tanıyacaktır diye düşünülüyor. Yeni alan adlarının listesi ise aşağıdadır. Türkçe alan adlarının ne zaman meydana geleceği ise şuanda merak konusu.

.ACADEMY
.BIKE
.BUILDERS
.CAB
.CAMERA
.CAREERS
.CENTER
.CLOTHING
.COMPANY
.COMPUTER
.CONSTRUCTION
.CONTRACTORS
.DIAMONDS
.DIRECTORY
.DOMAINS
.EMAIL
.ENTERPRISES
.EQUIPMENT
.ESTATE
.GALLERY
.GRAPHICS
.GURU
.HOLDINGS
.KITCHEN
.LAND
.LIGHTING
.LIMO
.MANAGEMENT
.MENU
.PHOTOGRAPHY
.PHOTOS
.PLUMBING
.RECIPES
.SHOES
.SINGLES
.SOLUTIONS
.SUPPORT
.SYSTEMS
.TECHNOLOGY
.TIPS
.TODAY
.TRAINING
.UNO
.VENTURES
.VOYAGE

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 16 Ocak 2014

Etiketler: , , , , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort