E-Kitap Nedir?

yorumsuz
1.429 views

İnternet kullanımının yaygınlaşmaya başlaması ile birlikte gerek ofis işleri, gerek öğrencilere verilen ödevler, gerekse de yapılması gereken işler artık üzerinden yapılmaya başlandı. İnternetin yaygınlığı nedeni ile eve alınan gazeteler kendilerini online gazeteciliği bırakırken; gerekli okuma zamanlarında da e- tercih edilmeye başlandı.

?

E-Kitap Nedir 3

E-kitap her türlü bilgisayar mekanizmasında okunması için hazırlanan, içine görseller ve aynı zamanda da videolar eklenebilen bir formattır. Mail yolu ile gönderebilme özelliği bulunan bu formatların çıktısı da alınabiliyor. Basıma gönderilen kitapların sahip olduğu tüm özelliklere sahip olan sadece kağıt kullanılmayan bir kitap türü olmaktadır.

E-Kitap Nasıl Okunur?

E-Kitap Nasıl okunur

Aslında bu tür kitapları okuyabilmek ya da açabilmek için özel cihazlar yoktur. Masa üstü bilgisayarlardan tutun da diz üstü bilgisayarlara ve hatta Android ve İOS işletim sistemli tablet ve telefonlara değin her cihazda okunabilirler. Microsoft Reader ya da PDF formatında bulunan e-kitaplar kolay bir şekilde okunma imkanına sahiptir.

E-Kitap Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

E-Kitap uygulamasının faydaları nelerdir

  • Basım ücreti olmadığından dolayı e-kitaplar daha ucuza mal edilir.
  • Online bir şekilde mail atarak gönderildiğinden dolayı basımlı kitaplardan daha kolay şekilde dağıtımı yapılabilir.
  • Basılan kitapların tanıtılması için birçok reklam tekniği kullanılsa da e-kitaplar birkaç dakika içinde online dağıtılır.
  • Sözcükleri taramak için e-kitaplar daha uygundur.
  • E-kitapları saklamak ve arşivlemek daha kolaydır.
loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 25 Nisan 2016

Etiketler: , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort