Hosting seçiminde nelere dikkat edilmeli?

yorumsuz
203 views

Bir sitenin olmazsa olmazlarından birisi de elbette kesintisiz şekilde ulaşılabiliyor olması ve kullanıcılara her an hizmet sağlayabiliyor olmasıdır. Bu kriter aslında sadece kullanıcılar için değil arama motorları için de önemlidir. Arama motorlarının robotları ve örümcekleri sizin web sitenizi taramak için yola koyulduklarında eğer sitenizi kapalı görürlerse bu onları hayal kırıklığına uğratacaktır. Bu da size eksi bir puan olarak geri dönüş sağlayacaktır. Diğer yandan eğer reklam verenleriniz varsa onlarda bu durumu fark ettikten sonra haliyle bir eksi puan daha kazanacaksınızdır.

Bu nedenle seçiminizi gerçekleştirirken nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Bir alırken öncelikle ilk kriteriniz ne kadar hesaplı olduğu olmaması gerekiyor. İnsanlarımızın geneli forumlar aracılığı ile satılan satıcıları ile normalin çok çok altında bedava fiyatına paketler satın alıyorlar. Sonra bu paketlerde sürekli kesintiler meydana geliyor ve bu kesintilerin de yanı sıra bir gün bir bakıyorsunuz ki yedeğinizin olmadığı bir zaman da bu yerle yeksan olmuş.

Bu da emeğin tamamının çöpe gittiği anlamına geliyor. Öncelikle fiyat değil ilk kriteriniz daima kesintisiz bir yayın hayatı olmalıdır. Bu konu hakkında çok fazla araştırma yapmanız gerekiyor. Aksi taktirde gerçek mana da kaliteli bir hosting servisi bulmanız çok zor. Ayrıca e önemli kriter olan YS (Yer Sağlayıcı) satış belgesinin olup olmadığı satın almalar öncesinde mutlaka kontrol edilmelidir.

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 17 Şubat 2016

Etiketler: , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort