Pagerank’ın önemi ve değeri nedir?

yorumsuz
262 views

terimi ile bundan çok çok uzun yıllar önce karşı karşıya geldik. İlk yıllarda Google’ın sağladığı Pagerank gerçekten bugün ki gibi dağıtılan bir şey değildi. O zamanlar bir sitenin nin kaç olduğunu sormak yerine o sitenin PR değerinin olup olmadığı soruluyordu. Günümüzde ise içerisinde neredeyse hiç içerik olmayan birçok web sitesi bile 3 – 4 gibi bir zamanlar hayal dahi edilemeyecek sadece gerçekten çok köklü sitelerin aldığı değerlere sahip. Bu da elbette bugünün PR değerlerinin arama motoru arama sonuçlarında ne kadar önemli bir kriter olduğunun sinyallerini veriyor gibi sanki. Bildiğiniz gibi 2013 yılının  oldukça uzun sürdü.
8 ay gibi bir sürenin sonucunda PR değerlerine ulaşan web sitelerini düşünmek gerekiyor. İstese Google elinde ki potansiyeli ile günde bir PR değişimi bile yapabilecek kadar büyük bir potansiyele sahiptir. Fakat bu güncelleme oldukça uzun bir süre bekletildi. Bu da ister istemez PR’nin eksi değerinin olup olmadığını düşündürüyor.google pagerank

Bugün PR değerinin birçok kişi tarafından önemli kabul ediliyor olmasının altında yatan en önemli nedenlerden birisi de hiç şüphesiz SEO’da PR değerinin çok önemli bir kriter olarak kabul edilmesidir. Eskiden evet, açısından çok büyük bir öneme sahipti fakat bugün ne kadar büyük bir öneme sahip olduğu tamamen tartışılır bir konudur diyebiliriz.

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 24 Şubat 2016

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort