Bloga ne sıklıkla içerik girilmelidir?

yorumsuz
145 views

Yolun başında olan bir blogcu olun ya da ortasında eğer hala bloğunuzda günlük ne kadarlık bir yazı yayın hacminin olduğunu bilmiyorsanız birşeyler ters ya da eksik gidiyor demektir.  Öncelikle bloğunuzun alanı bu konuyu belirleyen en kilit noktadır. Eğer bir teknoloji bloğu üzerine yazmayı tercih ediyorsanız bu sizin çok fazla eforsarfetmeniz anlamına geliyor. Çünkü teknoloji dünyası herzaman biraz daha ileriye gidiyor. Sizin de okuyucularınız ile tüm bu gelişmeleri paylaşmanız ve bu gelişmelerden onları haberdar etmeniz gerekiyor. Bu nedenle minimum olarak günde altı tane içerik paylaşmanız gerekiyor.

Oysa bir genel veya kişisel blogda bu limit çok çok daha aşağılara düşürülebilir. Düşünseniz bir kişisel içerisinde hergün altı yazı paylaşmak zaten okuyucu çok fazla yoracaktır. Bu nedenle ideal olarak bu oranı bir ile iki arasında tutmak gerekecektir. Dediğimiz gibi alanınız aslında bloğunuza günlük ne kadar post girişi gerçekleştirmenizi size söylüyor. En önemli konu ise adet ne olursa olsun düzenli bir girişi gerçekleştirebilmek. Eğer birgün altı post girip üç gün boyunca bloğunuza uğramazsanız bu ziyaretçi düşüşü anlamına gelecektir.

Bu nedenle en azından hergün için bir adet içerik girilmesi en faydalı içerik giriş şekli olacaktır. Böylece hergün yeni ziyaretçiler bloğunuza geldiğinde yeni bir başlık ile karşı karşıya gelirken diğer yandan arama motorlarının robotları da yeni bir içerik ile karşı karşıya gelecek.

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 21 Ocak 2014

Etiketler: , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort