Domain’in SEO üzerine etkisi nedir?

yorumsuz
181 views

Yeni bir projeye başlarken ya da bir açarken muhakkak hepimiz seçme konusunda büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Peki, seçimi yaparken ’i kaç farklı kriterden geçiriyoruz? seçimi yaparken en çok dikkat edilesi kriterlerden birisi de elbette ’dur. Domain uzantısının ’ya çok az bir etkisi olmasına karşın ana domain adının ’ya doğrudan bir etkisi bulunmaktadır. Google veya diğer arama motorları üzerinde bir arama gerçekleştirdiğinizde üç puan toplamanız için domain’in de kaliteli olması gerekiyor.

Örneğin en trend ceketleri araştırıyorsunuz böyle bir arama sorgusunda eğer site hem meta tag’leri arasında hem başlıkta hem de domain de trend kelimesini geçiriyorsa backlink durumu daha düşük dahi olsa muhakkak diğer rekabetteki sitelere karşı bir adım öne çıkmış olacaktır. Tabi eğer bir genel blog ya da kişisel blog benzeri proje gerçekleştirecekseniz o zaman sizin bu durumdan üç puan alma gibi bir durumunuz olmuyor. Fakat bu seferde doman seçiminde SEO’dan çok gerçek kullanıcıları düşünmeniz gerekiyor.

Örnek vermek gerekirse eğer bugün sürekli girdiğiniz adresleri bir düşünün. Bu adresler içerisinden birçoğu adı ve uzantısı ile akılda kalıcı olduğu için sizlere çok kolay ulaşma imkanı sağlıyor. Eğer Domain’in SEO üzerinde ki etkilerinden faydalanamıyorsanız en azından akılda kalıcı bir domain ile yayın hayatınıza başlamayı deneyebilirsiniz. Böylece en azından arama sonuçlarından iki puan ve gerçek kullanıcılardan bir puan elde etmiş olursunuz.

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 27 Ocak 2014

Etiketler: , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort