Webmasterler için Sosyal medya kullanımı nasıl olmalıdır?

yorumsuz
277 views

Her etrafında olan ve bitenlerden haberdar olmak ister. Bu etrafınızda olup bitenlerden haberdar olmanız ayrıca sizlere bir artı puan sağlar ve bloğunuzda yayınlayabileceğiniz yeni içerikler anlamına da gelir. Bu nedenle bloğunuz içerisinde paylaşacaklarınızın artması ve sürekli olarak ilgi alanlarınız ile yakınlaşmak için etkili bir kullanımının nasıl olduğunu bilmeniz gerekiyor.

Öncelikle bazı temel sosyal ağlar üzerinde hesaplarınız olması gerekiyor. Ülkemiz açısından bunların en popüler örnekleri Facebook, Twitter, Google+, Pinterest ağlarıdır. Bu ağlar üzerinde ilgi alanınıza yakın olan sitelerin ve kişilerin paylaşımlarını her an takip edebilmek ve tüm son dakika güncellemelerine kadar haberdar olmak için sıkı bir takip sistemi gerçekleştirmeniz gerekir.

Webmasterler için Sosyal medya kullanımı nasıl olmalıdır

Bunu hallettikten sonra da kendinize bir gözde bloglar serisi listesi hazırlamalısınız. Bu hazırladığınız liste genellikle sizi tasarımı ile değil sadece içeriği ile fetih eden siteler olmalıdır. Bu sitelerin tamamını e-posta bülteni ile takip etmeye başlamalısınız. Böylece ne zaman ki yeni ve kayda değer bir şey oldu hemen öğrenebileceksiniz.

E-posta takibi ile her gün bu bloglar ya da siteler size en az bir bülten gönderecekleri için ister istemez gelen kutunuzu temizlemek için bu maile de bakacak ve böylece önemli önemsiz başlıklardan haberdar olacaksınız. Böylece hem yeniliklerden haberdar olacak hem de aynı zaman da bloğunuza yazabileceğiniz yeni içerik fikirlerine sahip olacaksınız.

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 21 Şubat 2016

Etiketler: , , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort