WordPress mi? Blogger mı?

yorumsuz
158 views

Dünya da birçok firma tarafından açık kodlu olarak üretilmiş ve yayınlanmış kullanıcıları olan mevcut. Ancak en çok kaliteyi blog kullanıcıları ve tabanlı blog sistemlerinden elde etmişlerdir. Bu yüzden mi? Yoksa Blogger mı? Sorusu yerinde ve mantıklı bir sorudur. Bu bir Ahmet mi yoksa Mehmet mi daha hızlı koşar sorusu değildir. Bu blog sistemleri arasında ki iyiyi herkes kendi ölçütleri içerisinde değerlendirdiğinde elde edebilir.

daha iyidir?

 Kişisel bloglama tutkunları için Blogger her zaman daha iyi bir bloglama sistemi olmuştur. Siteniz Google sunucularında barındığı için yıllar geçse bile hiç acaba blogum kapanır mı derdi ya da blogum yine CPU( İşlemci) sınırını aşar mı? Derdi nedir bilmeyeceksiniz.

Ancak tam anlamıyla hiçbir zaman bir profesyonel blogcuda olamayacaksanız çünkü bu sistemde dışarıya bağlısınız. Google politikaları içerisinde yer alıyorsunuz. Ayrıca Technorati’nin  top 100 Bloguna baktığımızda sadece 18 tane Blogger tabanlı blog görebiliyoruz. SEO açısından kısıtlı kalacaksınız çünkü yapabileceklerini PHP kadar sınırsız değil.

daha iyidir?

Çünkü self-sistemdir. Kendi sunucunuz üzerinde barındırdığınız için kontrol ve politikalar sizin elinizdedir, istediğiniz gibi yayın yapabilirsiniz. Ancak ziyaretçi sayınız çok olduğunda CPU derdi Hosting masrafı belki başınızı ağrıtabilir. Kişisel bloglama içinde uygundur profesyonel bloglama içinde. Çoğu dünyaca ünlü Blog şuanda WordPress sistemi kullanmaktadır. SEO açısından sınırsız bir dünyaya sahiptir ve Blogger’ın aksine daha randımanlı bir Blog sistemidir.

Bunlara rağmen yine de tercih sizindir, önemli olan ne istediğinizdir.

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 5 Şubat 2013

Etiketler: , , , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort