İstanbul’daki Piknik Alanları

yorumsuz
657 views

Sıcakların iyice hissedilmeye başlamasıyla kırlara çıkma zamanı da geldi. Kalabalık illerde yaşayanların en büyük özlemi biraz yeşil, ağaç, görebilmektir. Havalar da ısındığına göre tam vakti.

Sarmalar yapılsın, börekler açılsın, sepetleri hazırlansın. Pikniğe gidiyoruz. Çıplak ayak çimlerde yürümenin, hamakta sallanmanın, mangal başında beklemenin zamanı geldi. Peki, nereye gidiyoruz?

Moda Sahili / Kadıköy

istanbul piknik alanları

Baharın gelmesiyle beraber moda sahiline inenlerin sayısı da artar. Son zamanların favori mekânlarından biri haline gelen Moda sahili özellikle Anadolu yakasında yaşayanlar için iyi bir seçenek. Ancak bu alanda mangal yapılmıyor. Piknik sepetinize koyacağınız yemekleri, çimlere serdiğiniz örtünün üstünde afiyetle yiyebilir, eşsiz deniz manzarasını seyredebilirsiniz.

Mehmet Akif Ersoy Tabiat Parkı / Sarıyer

Özellikle gençlerin çekim merkezi olan Mehmet Akif Ersoy Tabiat Parkı, bir zamanların tanınmış konser alanı idi. Levent, Sarıyer dolaylarında yaşayanlar için en uygun bir mesafede olan piknik alanı, tahtadan yapılmış malzeme oturma alanlarına sahip.

Değirmenburnu / Heybeliada

Adalara gitmek tüm yönleriyle bir eğlence zaten. Ancak yanınıza piknik sepetinizi de almaya ne dersiniz? İçinde bulunan tarihi değirmen ile nostaljik bir havası da olan Değirmenburnu, Heybeliada İskelesi’ne 5 dakika uzaklıkta. Denizi seyrederek hayallere dalmak için de en uygun bir mekân. Ayrıca hemen yanı başındaki Değirmenburnu Plajı ile yüzmek isteyenler için de hoş bir olanak sunuyor.

Caddebostan Sahili /Caddebostan

piknik alanları

Şehirden uzaklaşmaya zamanı olmayıp da biraz yeşil görmek isteyenlerin yardımına koşan Caddebostan sahili mangal için değil ise de sarmalar için en uygun bir  yeri. Sıcak yaz günlerinde yürüyenleri, koşanları, gezenleri ağırlayan Caddebostan sahili piknikçileri de bekliyor. Bir kadeh şarabınızı, biraz peynirinizi alıp adalar manzarasını seyretmeye gidebilirsiniz.

Yıldız Parkı /Beşiktaş

Şehrin içerisinde sanki bir vaha. Beşiktaş’ın hemen yanı başında şehirden kaçmak isteyenler için yarım saatlik uzaklıkta hoş bir mesire yeri. Daha çok gençlerin tercih ettiği alan, çimlere yayılmak için en uygun.

Polonezköy Tabiat Parkı / Beykoz

Tam bir  harikası olan Polonezköy Tabiat Parkı, sizi İstanbul’da İstanbul’un dışına çıkarıyor. Beykoz dolaylarında olması nedeniyle ulaşımın çok basit olmadığı Polonezköy’e gitmek için erkenden yola çıkmanız gerekiyor. Ancak buna değer. İçindeki her türlü etkinlik ile envai çeşit kır ihtiyacınızı karşılayabilir. Ayrıca butik otellerin sunduğu havuz keyfinden de yararlanılabiliyor.

Belgrad Ormanları / Çatalca

Mesire yeri denildiğinde akla ilk Belgrad Ormanları gelir. Ailece veya arkadaş gurubuyla gidilebilen ve hemen yılın her dönemi dolu olan Belgrad Ormanları şehirden kaçış için en uygun. Yalnızca piknik için değil, birçok etkinliğe ev sahipliği yapan ormanda spor da yapabilirsiniz.

Aydos Mesire Yeri / Kartal

Anadolu Yakası sakinleri için bir cennet. İstanbul’un en yüksek tepelerinden birinde bulunan piknik alanı, haftanın yorgunluğunu atmak isteyen ziyaretçilerini ağırlıyor. Özellikle hafta sonları olabildiğince kalabalık olan piknik alanına erkenden gitmekte fayda var.

Dilburnu / Büyükada

İşte ada âşıkları için enfes bir diğer mekân. Büyükada’da bulunan Dilburnu, hem ada yolculuğu hem de eşsiz bir manzara vaat ediyor. Vapurdan indikten sonra, bisiklet kiralayarak keyifli biçimde ulaşabileceğiniz gibi yürüyerek de ulaşabilirsiniz. Çamların içindeki mesire yeri dinlenmek için bire bir.

Kaynak; Evhayat

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 14 Haziran 2016

Etiketler: , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort