Bahar Yorgunluğundan Kurtulmanın Yolları

yorumsuz
2.346 views

ayları geldiğinde insanların üzerinde bir ve kırgınlık hali olmaktadır. Bu durum gereksiz zamanlarda insanın kendisini yorgun hissetmesine neden olmaktadır. Bu durumun ortaya çıkmasının nedeni mevsim değişikliklerinden olmaktadır. Kış ayların insan vücudu kendisini korumaya almakta, yaz ayları ile rahatlık ve havanın değişmesi etkisi ile ve iştahsızlık durumları ortaya çıkmaktadır.

bahar yorgun

 

Bu durum sizi rahatsız edebilir. İş sırasında ya da eğlenmek için gittiğiniz bir yerde kendinizi çok yorgun hissedebilirsiniz. Bu da sizin mutsuz olmanıza neden olacaktır. Yapmanız gereken ilk şey günlük su içme miktarınızı arttırmalısınız. Günlük su tüketiminizi 2,5-3 litre arasına çıkarmalısınız. Bu durumun neden olduğu bir başka durum bağışıklık sisteminizin zayıflamasıdır.

Bağışıklık sisteminize yardımcı olması için bol bol C vitamini tüketmelisiniz. Bunun için mevsimlik sebze ve meyve tüketmeye dikkat edin. Yiyebileceğiniz sebzeler arasında bakla, bezelye, enginar, kabak ve marul var. Meyveler ise muz, ananas, mango çilek ve elmadır. Mevsim değişikliği sırasında fazla kafein tüketmemeye dikkat etmelisiniz. Bunlar mevsimden dolayı vücutta aşırı su kaybına neden olacaktır. Günlük çay ve kahve tüketimi konusunda kendinizi sınırlamalısınız.

Bu mevsimlerde size ne çok yarayacak şey düzenli olarak beslenmektir. Öğün sayınızı arttırmalısınız. Günlük 5 veya 6 kez yemek yemelisiniz. Az ve devamlı yemek metabolizmanızın sürekli çalışmasına yardımcı olacaktır. Çünkü günler uzadığı için kahvaltı ve öğle vakitleri arasında yemek ve akşam yemeği arasında ki saatler uzayacaktır. Bu durum günlük kan şekerinizin düşmesine ve bu durumda sizi yorgunluğa itecektir.

Sabah kahvaltıdan sonra maksimum 4 saat içerisinde tekrar bir şeyler yemeye dikkat edin. Bu sayede bahar nedeniyle yaşadığınız yorgunluğu ve kırgınlığı üstünüzden atacaksınız. Fiziksel olarak aktivitelerinizi de aksatmayın.

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 28 Mayıs 2016

Etiketler: , , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort