Diş Sağlığını Korumak için Tüketilmesi Gereken Besinler

yorumsuz
185 views

Vücudumuzun işleyişine katılan her organın, her sistemin ya da her birimin sağlıklı olması bizin daha kaliteli bir yaşam sürmemize yardımcı oluyor. Ancak; bazı birimler var ki, o birimlerin sağlıkları asla ihmal edilmemelidir. Hepinizin tahmin ettiği gibi büyük önem taşıyor. Görünümümüzü, beslenmemizi, yemek yememizi ya da konuşmamızı etkileyen dişlerin sağlığı için diş fırçalamanın yanı sıra bazı besinlerin özellikle tüketilmesi gerekiyor. Yazımızı okuyarak için tüketilmesi gereken besinleri öğrenebilirsiniz.

Diş Sağlığını Korumak için Tüketilmesi Gereken Besinler Nelerdir?

 

  • Süt Dişleri En Fazla Koruyan Besindir

Diş Sağlığını Korumak için Tüketilmesi Gereken Besinler

Süt içerisinde kalsiyum elementini barındırır. Bu nedenle de diş ve diş etlerini güçlendirerek çene yapınızın daha sağlam bir yapıya sahip olmasına yardımcı olur. Süt tüketmeye dikkat edin.

  • Balık Tüketimini Düzenli Hale Getirin

Diş Sağlığını Korumak için Tüketilmesi Gereken Besinler 2

Balık tüketimi diş sağlığı açısından büyük önem arz eder. Balığın içerisinde fosforun yanı sıra D Vitamini de barınır Tıpkı süt de olduğu gibi D Vitamini sayesinde dişlerde bulunan kemikler güçlenerek daha sağlıklı olmasına etki eder.

Tavsiye yazı:  Diş Eti Hastalıklarından Korunma Yolları

  • Yeşil Çay İçerek Çürüklerden Kurtulun

Diş Sağlığını Korumak için Tüketilmesi Gereken Besinler 3

Diş sağlığı konusunda her ne kadar sağlamlılık önem arz etse de ağzın kokmaması ve aynı zamanda da diş çürümemesi de o kadar önemlidir. Çürük riskini en aza indirgemek için, toplum karşısında nedeni ile zor anlar yaşamamak için yeşil çay için.

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 14 Nisan 2016

Etiketler: , , , , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort