Moral Bozukluğu Nasıl Düzeltilir?

yorumsuz
443 views

İnsanlar bir duygu mekanizmasına sahiptir ve olaylara karşı farklı tepkiler gösterebiliyorlar. Bazı olaylara karşı olumlu tepkiler verilebilirken, bazı olaylar olumsuz tepkiler vermemize neden olur ve moralimizin bozulmasına neden olabilir. Moralimiz bozulduğu zaman çevremize de ruh halimizi yansıtabilir ve onları kırabiliriz. Peki, moralimiz bozuk olduğu zamanlarda moralimizin düzelmesi ve çevremizdekileri kırmamak için ne yapabiliriz?

Moral Bozukluğu Nasıl Düzeltilir

 

1. POZİTİF RENKLER GİYİNİN

pozitif renkler

Moraliniz bozuk olduğunuz zaman giyeceğiniz siyah elbiseler daha çok sıkılmanıza neden olur. Siyah elbiseler yerine canlı renkli elbiseler giymeniz ruh halinizi de tıpkı giysilerde olduğu gibi canlandırır.

 

2. DERT VEREN MÜZİKLERİ BIRAKIN

dert veren müzikler

Çoğumuz moralimiz bozulduğu zaman hemen kasvetli müzikler dinlemeye başlıyoruz. Bu tarz müzikler moralimizin düzelmesine yardımcı olmaz. Aksine bizleri daha karamsar bir ruh haline sokabilir. Bunun yerine yapmanız gereken şey dinlediğiniz zaman sizi mutlu eden şarkıları dinlemektir. Moraliniz bozukken daha da bozmanın bir anlamı yok ne de olsa!3. OKSİJEN SİZE İYİ GELECEKTİR

temiz hava almak

Mutluluğun en büyük anahtarlarından biri temiz bir zihinden geçiyor. Temiz bir zihin içinse yapmanız gereken temiz hava almak ve yaşadıklarınızı düşünmektir. Güzel bir günde güzel bir yürüyüş moralinizi düzeltmek için en etkili yöntemlerden biridir.

 

4. ARKADAŞLARINIZ İLE BULUŞUN

arkadaşlarınızla buluşun

Moraliniz bozuk olduğunda yalnızlığı tercih ederseniz, moraliniz düzelmek yerine iyice bozulacaktır. Birileri ile konuşmak sizi rahatlatacaktır. Bu sayede moralinizi bozan durumdan başka şeylerle uğraşmanıza yardımcı olacaklardır.

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 16 Mart 2016

Etiketler: , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort