Koltuk Altı Kararması İçin Pratik Çözümler

yorumsuz
407 views

Koltuk altı kararması birçok kadının korkulu rüyasıdır. Zamanla koltuk altlarında kararma oluşabilir. Koltuk altı kararması tıraş, temizliğe dikkat edilmemesi ve sürtünme gibi nedenlerle oluşur. Birçok kadın bu nedenle kısa kollu giymekten çekinmektedir.

Koltuk Altı Kararması Nedenleri

Koltuk Altı Kararması Nedenleri

Tıraş sonucu koltuk altında kararma meydana gelebilir. Tıraş edilen koltuk altı kılları daha koyu ve sık çıkar. Bu nedenle koltuk altında gölge şeklinde karartılar oluşur.

Sürtünme de bir diğer nedendir. Koltuk altı aşırı sürtünme sonucu kararabilir. Bunun nedeni cildin sürtünme sonucu kalınlaşmasıdır. Kalınlaşan cilt koyu bir görünün kazanır.

Özellikle hamilelik sırasında vücutta hormon salgılanması muazzam boyutlara ulaşır. Bu nedenle koltuk altında kararma oluşabilir. Bakteriler de bir başka kararma oluşturan nedendir. Koltuk altı ter dolayısı ile nemli bir bölgedir. Temizliğine dikkat edilmezse kararma oluşabilir.

Koltuk Altı Kararmasına Çözümler

Koltuk Altı Kararması için limon çözümü

Koltuk altlarını beyazlatmak için birçok doğal yöntem vardır. En başta limon gelmektedir. Limon doğal bir antiseptiktir. Bu sayede koltuk altında yuva etmiş bakterileri temizler. Ayrıca asitli yapısı sayesinde önemli bir beyazlatıcıdır. Vücutta meydana gelen kararmalara karşı limon kullanabilirsiniz. Banyo yapmadan önce limon kabuğu ile koltuk altı ovulur. Daha sonra banyo yapılır. Banyodan sonra limon uyguladığınız bölgeye nemlendirici uygulayın. Çünkü limon cildi kurutur.

Limonun kurutma etkisini gidermek için bazı maddelerle karıştırarak uygulamakta fayda vardır. Limon suyu, zerdeçal, bal ve yoğurt karıştırılır. Oluşan karışım koltuk altına sürülerek 10 dakika kadar beklenir. Daha sonra ılık su ile güzelce yıkanır.

Tavsiye yazı: Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları

Patatesle Koltuk Altı Kararmasını Önleyin

Koltuk Altı Kararmasına Çözümler patates

Limonun asitli yapısı hassas ciltlerde tahrişe neden olabilir. Bu durumda önemli bir beyazlatıcı olan patatesi kullanabilirsiniz. İnce bir patates dilim ile koltuk altı 5 – 10 dakika ovalanır. Daha sonra ılık su ile yıkanarak temizlenir.

Bir başka yöntem de patates suyudur. Patatesi rendeleyin ve sıkarak suyunu çıkarın. Çıkan suyu pamuk yardımı ile koltuk altına uygulayın. 10 dakika kadar bekledikten sonra koltuk altını ılık su ile yıkayın. Daha hızlı sonuç almak için bu işlemi gün içerisinde iki kez yapabilirsiniz. Bir hafta sonunda beyazlama etkisini göreceksiniz.

 

loading...
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+ Add to Flipboard Magazine.
Eklenme Tarihi: 18 Nisan 2016

Etiketler: , , , ,

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

maltepe escort